fbpx
poszukiwanie złota zabawa dla dzieci warsztaty ewa wojtan
integracja sensoryczna,  warsztaty,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy sensoryczne

Poszukiwanie złota fantastyczna zabawa dla każdego dziecka

                Szukanie złota to fantastyczna zabawa dla każdego dziecka, a nawet grupy dzieci. Możecie się bawić w domu, ogrodzie czy na festynie rodzinnym. Zobacz na naszym filmie jak łatwo przygotować taką zabawę i ile mieliśmy przy tym frajdy, rywalizacji i zabawy.

              Do przygotowania zabawy potrzebujesz: małe kamyczki, złoty spray, piasek, wodę, sito lub durszlak, dużą miskę lub kuwetę, wagę kuchenną.

             Małe kamyczki umyliśmy, wysuszyliśmy i pomalowaliśmy złotym sprayem. Wszystko pokazujemy dokładnie na filmie poniżej. Do dużej kuwety nasypaliśmy piasek i zalaliśmy go wodą. Następnie wrzuciliśmy do naszej wodno-piaskowej mieszaniny ponad kilogram wyprodukowanego wcześniej złota i mogliśmy zacząć zabawę.

             Jest to świetna propozycja i zabawa sensoryczna, która pobudza niemal wszystkie dziecięce zmysły, uczy koordynacji i zajmuje na długi czas.  Młodsze dzieci będą z pewnością zachwycone wyławiając z wodnistego bagienka kolejne zarodki złota. Dla starszych dzieci proponuję zabawę w szukanie złota na czas, którą prezentujemy na filmie. Nagraliśmy w sumie trzy pojedynki na szukanie złota i za każdym razem towarzyszyły nam wielkie emocje i radość.

kreatywne pomysly diy  poszukiwanie złota moje dzieci kreatywnie zabawy dla rodzin warsztaty

poszukiwanie złota w polsce

poszukiwanie złota zabawy sensoryczne dla dzieci


          Dodatkowym element zabawy i przy okazji nauki była waga kuchenna, która rozstrzygała wyniki naszych pojedynków 🙂 Moment ważenia i sprawdzenia komu udało się odnaleźć więcej złota był świetnym elementem edukacyjnym i urozmaicał nam zabawę.

          Sam pomysł na zabawę zaświtał mi w głowie po odwiedzeniu tydzień temu Legolandu, bo to właśnie tam pierwszy raz zamieniliśmy się w prawdziwych poszukiwaczy złota i zapragnęliśmy powtórzyć tą zabawę w domu.


poszukiwacze zlota w polsce poszukiwanie zlota moje dzieci kreatywnie zabawy dla dzieci


Zapraszam na film: ” Poszukiwanie złota “Jeżeli chcesz być z nami na bieżąco i obserwować kolejne wpisy:

Subskrybuj nasz kanał  YouTubeEwa Wojtan blog rodzinny

Dołącz do FacebookaMoje Dzieci Kreatywnie

Zaglądaj do nas na Instagrammojedziecikreatywnie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »