fbpx
kreatywne zabawy dla dzieci z kamieniami alfabet do druku
czytamy,  czytanie sylabowe,  Mała motoryka,  pliki do druku,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków

Kamienne litery – alfabet do druku, wyklejania, układania i malowania

           Kamienne litery, to ciekawy pomysł na zabawę i naukę z wykorzystaniem naturalnych elementów przyrody dla młodszych dzieci. Można w ten sposób wprowadzić dziecko w świat samogłosek i sylab. Układnie literek z kamyków to świetna zabawa sensoryczna i twórcza. Dodatkowo możecie pobrać bezpłatnie cały polski alfabet do druku.

            Alfabet przegotowałam dla Was już kilka miesięcy temu proponując wyklejanie go plasteliną lub malowanie farbami. Ostatnio zostawiłam na stole karty z literami i kamienie, które potrzebowałam do pewnej pracy plastycznej, która również zawita niebawem na blogu.. Jakie było moje zdziwieni, gdy zobaczyłam jak Michałek wybiera najładniejsze kamyki z koszyczka obok i układa z nich piękny kamienny alfabet.

         Kamienie zakupiłam ostatnio za kilka złotych w pobliskim ogrodnictwie. Można je oczywiście pozbierać gdzieś w okolicy podczas spaceru. Takie zabawy z wykorzystaniem elementów natury uczą dzieci obserwacji i wspaniale działają na wyobraźnię. Wybieranie kamieni z koszyczka i układanie kompozycji uczy dzieci samodzielności w podejmowaniu decyzji i wspaniale rozwija małą motorykę. Dla utrudnienia dla starszych dzieci możemy do układna kamyków użyć drewnianych szczypiec.

         Kamienie możemy zostawić w naturalnych pięknych barwach, lub użyć do zabawy kolorowych kamieni pomalowanych wcześniej na przykład farbami akrylowymi. Więcej na temat wprowadzania dziecku do nauki samogłosek, sylab jak również o nauce czytania pisałam tu: Jak nauczyć dziecko czytać?

moje dzieci kreatywnie

alfabet do druku nauka czytania

moje dzieci kreatywnie alfabet nauka liter

nauka przez zabawe kreatywne pomysły dla dzieci nauka liter


Pobierz alfabet do układania i wyklejania


Alfabet do druku do wyklejania plastelina i malowania


Alfabet można również wyklejać plasteliną, lub malować literki
stemplując palcem umoczonym w farbie

kreatywnie w domu nauka czytania sylabami

alfabet do wyklejania ponawanie liter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »