fbpx
moje dzieci kreatywnie, władcy słów opinie, programy edukacyjne dla dzieci, program do nauki polskiego
czytamy,  edukacja w domu,  gry,  pomoce edukacyjne,  zabawy dla 9-12 latków

Władcy Słów – program do nauki ortografii i języka polskiego

               Władcy Słów to nasze najlepsze odkrycie tego roku. Adam jest w 7 klasie i szukaliśmy czegoś, co pomoże nam usystematyzować wiedzę z zakresu języka polskiego. Chcieliśmy utrwalić zasady ortografii i powtórzyć cały materiał  z zakresu klas 4-6. Już po miesiącu nauki wiem, że warto po ten program sięgnąć.

           Do tej pory skupialiśmy się na nauce matematyki, ale z tego przedmiotu Adam uczy się bardzo dobrze i większość materiału już opanował i powtórzył. Jak pamiętacie może, rok temu polecałam Wam program Matlandia Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Po przepracowaniu sumiennie wszystkich zadań naprawdę są super efekty. Sporo osób też pisało do mnie, że skorzystaliście z tamtego programu z naszego polecenia i też byliście zadowoleni. A co najważniejsze dzieciom się podobało i chętnie robiły zadania.

            Teraz dla odmiany wzięliśmy się za język polski. Bo choć Adam bardzo dużo czyta, to niestety mamy sporo do powtórzenia, usystematyzowania i potrenowania zwłaszcza z ortografii. W przyszłym roku Adam będzie się przygotowywać i uczyć do egzaminu ósmoklasisty, więc żeby nie zostawiać wszystkiego na koniec w tym roku bierzemy się za powtórkę i utrwalenie materiału z języka polskiego.

           Z pomocą przyszło do nas kolejny raz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe proponując do nauki polskiego program Władcy Słów. Oczywiście znając Matlandię i efekty jakie dało nam rozwiązywanie zadań, postanowiliśmy na próbę pouczyć z tym programem. Po miesiącu wiem, że to będzie bardzo dobrze przepracowany rok, choć jest nieco różnic między tymi dwoma programami.

władcy słów opinie, program do nauki ogrtografii, program do nauki języka polkiego, gry edukacyjne dla dzieci

gry edukacyjne dla dzieci, program do nauki ortografii, powtórka z języka polskiego


Czego można się nauczyć w programie Władcy Słów?


             Władcy Słów to program komputerowy, który kompleksowo wspiera naukę języka polskiego w klasach 4–6 szkoły podstawowej. W programie znajdziemy ponad 350 ćwiczeń obejmujących ortografię, wiedzę o języku, tworzenie wypowiedzi pisemnych oraz czytanie ze zrozumieniem.

             Program jest podzielony na 4 główne działy, w których znajdziemy mniejsze podrozdziały z kolejnymi tematycznymi zadaniami do rozwiązania. Całość jest czytelna i pozwala dziecku na zrozumienie jakie zagadnienia są do opanowania i nauki w języku polskim. Zadania mogą rozwiązywać uczniowie klas 4-8, choć z ortografii, czy wybranych części mowy uczyłam się też z Michałkiem, który chodzi do 3 klasy.

Działy podzielone są na:

Ortografia-zadania z ó, u, ż, rz, pisownia małą i wielką literą, ch i h, pisownia ą,ę, om, on, końcówka -i,-ij, -ii oraz skrótów.

Nauka o języku-mowa i pismo, głoska i litera, odmienne i nieodmienne części mowy, wypowiedzenia oraz wyrazy i związki wyrazowe.

Formy wypowiedzi-teksty użytkowe, opowiadania, sprawozdanie, dziennik, opis.

Czytam i rozumiem-wiersz, opowiadanie, mit, tekst popularnonaukowy, baśń, legenda, fraszka, itd.


Czemu służą bohaterowie w grze edukacyjnej?


            Naukę i zabawę w programie Władcy Słów rozpoczyna się od wykupienia wybranego bohatera, oczywiście nie za prawdziwe pieniądze, tylko złote dukaty. Zdobywamy je podczas rozwiązywania zadań.  Na początku są dostępne dwie postacie, które można stopniowo ulepszać, zmieniać im strój, buty, atrybuty itp.

           Monety na zakup kolejnych elementów stroju, czy nowych postaci zdobywa się poprzez wykonywanie zadań. Wykupioną postać można też dowolnie nazywać. My do tej pory mamy utworze cztery postacie, które ulepszamy i nadaliśmy im nowe imiona. Jeśli uda się rozwiązać zadanie w wyznaczonym czasie, to zdobywamy dodatkową premię 150 dukatów. Niestety jest to bardzo trudne. Nam kilka razy się udało, ale w większości zadań czas płynie bardzo szybko i czasem to chyba niemożliwe. 🙂 W grze jest też opcja wyłączenia zegara.

        Co ważne premia jest naliczana jeśli zrobimy zadanie przed upływem czasu nawet, gdy zegar jest wyłączony. Więc tu macie dowolność ustawienia. Nam, chyba lepiej pracuje się bez zegara, ale to kwestia indywidualna. Premia w zadaniu jest oznaczona koroną. 🙂 To bardzo fajna motywacja szczególnie, że tak trudna ją zdobyć. Postacie w żaden sposób ze sobą nie walczą. Występują jako element motywacyjny do nauki i urozmaicają grę.


Nauka ortografii razem z bohaterami Władcy Słów


                W programie znajdziemy mnóstwo różnorodnych zadań. Krzyżówki, dobieranie wyrazów w pary, wykreślanki, memo, szukanie w tekście, rozsypanki wyrazowe, zaznaczanie wyrazów, budowa latawca z wyrazów, odmiana przez przypadki i liczby, budowa zdania, dopasowywanie, testy wyboru do załączonego tekstu i wiele innych.

              Polecenia są proste i nie sprawiają trudności. Z każdym zadaniem i powtórką zapamiętuje się coraz więcej, a my możemy wyłapać z jakiego zakresu materiału powinniśmy przepracować jeszcze raz dany temat. O nauce ortografii dla młodszych dzieci będę Wam jeszcze pisać osobny artykuł. Natomiast dla starszych dzieci taka nauka ortografii na komputerze i powtórzenie zasad jest bardzo fajnym rozwiązaniem. My się na tym temacie teraz głównie skupiliśmy, a inne zagadnienia poruszamy skacząc trochę według potrzeb i zainteresowań. 🙂


Nauka języka polskiego


              Oprócz ortografii powtórzymy tu całą gramatykę, wszystkie części mowy, zdania, rozumienie tekstu, interpretacje… Praktycznie nie musimy się martwić, że coś pominiemy. Czy Adam chętnie pracuje w tym programie? Cóż wiadomo, że jest to nauka, a nie tylko gra.

              Niektóre zadnia są łatwiejsze, a inne wymagają zastanowienia, poszukania czasem odpowiedzi w książce, czy przypomnienia sobie jakiegoś tematu. Jest to zdecydowanie bardziej nauka niż zabawa. Jednak w takiej formie przychodzi nam to o wiele łatwiej. Program pozwala przerobić cały zakres materiału w sposób, który jest dla dziecka znacznie bardziej atrakcyjny, niż tylko praca z książką. Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, przez nie dziecko najwięcej zapamiętuje, więc u nas program sprawdza się bardzo dobrze.

moje dzieci kreatywnie, porgramy edukacyjne dla dzieci, nauka online, ewa wojtan

 nauka o języku, proram do nauki jezyka polskiego, gry edukacyjne dla dzieci

formy wypowiedzi, nauka języka polskiego

nauka online, moje dzieci kraetywnie, ewa wojtan, władcy słów opinie

władcy słow opinie

nauka języka poskiego, program do nauki polskiego, program do nauki ortografii, władcy słów

               Jeśli macie ochotę w tym roku szkolnym tak jak my trochę podciągnąć się z języka polskiego i potrenować ortografię, rozumienie tekstów oraz gramatykę. To zdecydowanie warto spróbować wesprzeć się tym programem. Bo choć jest niedrogi, to przygotowany naprawdę na świetnym poziomie. Z racji, że z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym współpracuję już jakiś czasu mamy dla Was dodatkowy rabat 15%. 🙂 Sporo osób skorzystało z niego rok temu przy Matlandii, więc do Władcy Słów również mamy dla Was zniżkę. 🙂


Specjalny kod rabatowy 15% dla naszych czytelników: MDKT-PROM-WDCB


         Kod jest na wszystkie dostępy uczniowskie i pakiety nauczycielskie mieszczące się na stronie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Koszt rocznego indywidualnego dostępu dla ucznia
wynosi 27 zł (czyli tylko 2,25 zł na miesiąc!), a z naszym rabatem około 22zł za cały rok 🙂

         Przed zakupem możesz wypróbować darmową wersję demo, to co prawda namiastka całego programu Władcy Słów, ale zobaczysz, czy będzie Wam taki sposób nauki i powtórki materiału odpowiadał. Wypróbuj darmową wersję tu, a potem pamiętaj o naszym kodzie zniżkowym. Z programu może korzystać też młodsze rodzeństwo, my z Michałkiem choć program jest od 4 klasy spokojnie powtarzamy sobie zadania z ortografii. 🙂

ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie, blog rodzinny, blog o edukacji

edukacja domowa, nauka online, moje dzieci kreatywnie, blog o edukacji, ewa wojtan, kreatywny blog

nauka online, program do nauli jezyka polskiego, władcy słów

ewa wojtan, blog o edukacji, moje dzieci kreatywnie, blog rodzinny, kreatywne blogi


Artykuł powstał we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »