fbpx
czytamy,  recenzje

Zakazany Kamień- przygodowa książka pełna zagadek

           Wakacje to czas odpoczynku, relaksu, zabawy, ale i chwila, żeby odpocząć z książką w ręku. Czy to w podróży, na plaży, czy w ogrodzie, zawsze przyjemnie jest znaleźć chwilę na zatopienie się w świecie pełnym przygód, zagadek i tajemniczych tropów. Dziś wpis w dużej mierze przygotowany przez Adasia i recenzja ostatnio przeczytanej przez niego książki.

           Adam od małego bardzo lubił czytać książki. Kiedyś czytaliśmy książki razem, później syn sięgał po różne komiksy, a aktualnie lubi książki pełne przygód, tajemnic, baśni lub z wątkami detektywistycznymi.

          “Zakazany kamień” to początek nowej serii Tony’ego Abbotta. Po przeczytaniu pierwszej części z serii “Dziedzictwo Kopernika” mamy wrażenie, że kolejne tomy zapowiadają się bardzo ciekawie. Razem z czwórką przyjaciół przeżyjemy niezwykłe przygody, liczne zwroty akcji, intrygi i spróbujemy rozwikłać razem z nimi trudne i tajemnicze zagadki.


12 zadań, 12 artefaktów i wyścig, by uratować świat!


         Wszystko zaczyna się, gdy jeden z bohaterów książki -Wade odbiera dziwny, zakodowany email od wuja Henry’ego. Zaraz po tym wujek ginie nagłą i podejrzaną śmiercią. Wade wyjeżdża do Niemiec, aby wziąć udział w pogrzebie wraz z ojcem i trzema przyjaciółmi Darrelem, Lily i Beccą. Tam odkrywa, że wujek Henry zostawił im kolejną niezrozumiałą wiadomość.

       Wkrótce zaczyna się wyścig dookoła świata różnymi środkami transportu w poszukiwaniu kolejnych wskazówek. Przyjaciele uciekają, by ujść z życiem, a bezwzględna tajna organizacja podąża za nimi krok w krok. Ich jedyną nadzieją na ocalenie siebie – i świata – jest odnalezienie dwunastu magicznych artefaktów z ukrytej przeszłości, czyli Dziedzictwo Kopernika.

         Ten, kto je odnajdzie, zdobędzie władzę nad światem i stanie się niezwyciężony… Legenda głosi, że Mikołaj Kopernik znalazł dwanaście obdarzonych specjalną mocą artefaktów, które mogą wykorzystać kosmos by przetransportować ludzi przez czas, pod warunkiem, że wszystkie zostaną połączone w kształt astrolabium. Wiedząc, jak straszliwą moc posiada astrolabium, Kopernik ukrył artefakty w odległych zakątkach globu i wyznaczył lojalnych Strażników, którzy przekazywali obowiązek ochrony artefaktów na przestrzeni wieków. W niewłaściwych rękach astrolabium może kontrolować świat.

        Właśnie to planuje zrobić Galina Krause i jej potężny Zakon Krzyżacki, gdy zbierze wszystkie części i zmontuje je ponownie.

recenzje ksiazek

recenzje ksiazek dla dzieci

             Książka cały czas trzyma w napięciu i jest pełna zwrotów akcji, które często są zupełnie nieprzewidywalne. W trakcie czytania trzeba zapamiętać różne szczegóły, aby zrozumieć i połączyć w całość wszystkie wątki, wskazówki oraz rozwikłać zagadki. Przygody przyjaciół, którzy są w zbliżonym do czytelnika wieku pozwalają z jeszcze większą ekscytacją angażować się w akcję. Według nas to świetna książka dla dzieci od około 11 roku. Powinna szczególnie zainteresować tych młodych czytelników, którzy lubią książki z tajemniczymi,  przygodowymi i zagadkowymi wątkami.

           Zakazany kamień jest pełen kodów, układanek, rebusów, które podtrzymują czytelnika w nieustannej ciekawości. Liczne podróże i egzotyczne miejsca niezwykle działają na dziecięcą wyobraźnię i nadają przygodom tempa. Brawurowe ucieczki czwórki przyjaciół przed ścigającym ich zakonem często “o mały włos…” sprawiają, że młody czytelnik w pełni angażuje się w wartką akcję i przygody młodych bohaterów.

          Dziedzictwo Kopernika to czteroczęściowa seria książek przygodowych. Pierwsza część jest pełna akcji, podróży i ciekawych dialogów dlatego idealnie nadaje się na wakacje i nie sposób się przy niej nudzić. Książka nie tylko jest wspaniałą, globtroterską przygodą, ale też podsuwa w fascynujący sposób wiele ciekawych faktów z historii nauki.

          Z pewnością sięgniemy po drugi tom: „Klątwa węża”, który ukazał się w połowie lipca. Bardzo jesteśmy ciekawi, czy będzie miał podobnie wartką akcję i czy w nim również pojawią się kolejne zagadkowe miejsca i postacie. 


Książkę Zakazany Kamień możesz zakupić w wydawnictwie HarperCollins


zakazany kamien

zakazany kamien

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »