fbpx

Zapachowe świeczki z Lawendą DIY

Comment

dekoracje DIY twórczość
Zapachowe świeczki z Lawendą DIY

          Zapachowe świeczki z Lawendą to wspaniały pomysł na dekorację, jak również na samodzielnie zrobiony prezent. Zobacz krok po kroku na naszym filmie jak zrobić domowym sposobem świeczki z resztek wosku. Nasze powstały w starych kieliszkach, ale możecie użyć słoika, szklanki lub innych pojemników.

           Do wykonania świeczek potrzebujesz: suszoną Lawendę lub inne suszone kwiaty opcjonalnie zioła. Bawełniany sznurek, resztki woskowych świeczek, szklane naczynia słoik, szklankę lub kieliszki, garnek, miseczkę, wykałaczkę lub ołówek, olejek zapachowy, klej na gorąco.

          Resztki starych świeczek i wosku wrzuciłam do szklanej miski i wstawiłam ją do garnka z wodą. W taki sposób, aby miseczka była częściowo zanurzona w wodzie. Garnek nastawiłam do podgrzania i czekałam około 15-20 minut, aż wszystko się roztopi.

          Do kieliszków poukładałam gałązki Lawendy i Rozmarynu. Z kawałka bawełnianego sznurka odmierzyłam knoty i zawiesiłam je na środku kieliszka, w takim sposób jak na zdjęciach poniżej. Całą instrukcje tworzenia świeczek krok po kroku zobaczycie też na filmie pod koniec wpisu.

jak zrobić świeczki zapachowe

jak zrobic knot do swieczki

lawendowe swieczki diy

                 Gałązki pokropiłam olejkiem Lawendowym przed zalaniem Kieliszka woskiem. Dodawałam kropelki zapachu również do wosku. Gdy Wasza kompozycja z gałązek Lawendy będzie gotowa należy zalać całość woskiem.

                 Na koniec możecie jeszcze dodać jakieś drobne kwiatki, poprawić ewentualnie knot jeśli się przesunie i nie będzie na środku. Podczas zastygania na środku może Wam się zrobić dziurka (taki lejek), możecie go potem jeszcze zalać niewielką porcją rozpuszczonego wosku. Pokazuje to dokładnie na filmie.

jak zrobic swieczki z wosku

jak zrobic swieczke z parafiny

jak zrobic swieczke zapachowa

                      Zastygnięte świeczki pachną przepięknie. Możecie słoik, szklankę lub kieliszek, w którym zrobiliście świeczki dodatkowo ozdobić sznurkiem lub koronką oraz Lawendą. Ja przykleiłam klejem na gorąco bawełniany sznurek i owinęłam go dookoła kieliszka.

                   Dodałam też po kilka gałązek Lawendy i efekt według mnie jest niezwykle romantyczny i sielski. Zobacz poniżej film, a przy okazji subskrybuj nasz kanał YouTube 🙂

jak zrobic swieczke z suszonymi kwiatami


Zapraszam na film, bądź na bieżąco i  subskrybuj nasz kanałZapachowe świeczki z Lawendą – efekt końcowy


jak zrobic swiece ozdobna

co mozna zrobic z lawendy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »