Solne pisanki – zabawa plastyczna

12 komentarzy

DIY Klub Twórczego Malucha MAŁE DZIECI rozwijamy ZMYSŁY twórczość
              Pomysł na oryginalne i łatwe w wykonaniu pisanki. Dzieci będą z pewnością zadowolone, a efekty zachwycające, można w ten sposób przygotować piękną dekorację na święta.

               Solne pisanki są łatwe w wykonaniu, więc możemy taką artystyczną aktywność zaproponować nawet młodszym dzieciom. Do wykonania pisanek potrzebujemy: kartkę, klej najlepiej typu wikol, sól i kolorową kredę.
jak zabarwić sol
         Sól wysypujemy do kilku pojemniczków, a następnie w każdym z nich układamy inny kolor kredy. Poprzez toczenie i tarcie kolorowej kredy o sól uzyskamy różnobarwne kolory soli. Zobacz jak to dokładnie zrobić na naszym filmie na You Tube klikając tu.:
barwienie soli
 kolorowa sol
         Obserwowanie barwienia to wielka atrakcja i wspaniała zabawa  dla dzieci, a przy okazji trenujemy małą motorykę. Czasem się zastanawiam czy większą frajdą jest barwienie soli, czy robienie solnych obrazków.
jak zabarwić sól
          Z kawałka tektury lub brystolu wycinamy kształt jajka. Następnie smarujemy klejem lub polewamy wikolem. Zwykły klej daje bardziej płaskie efekty, wikol bardziej przestrzenne i wypukłe.
 wielkanocne prace plastyczne
wielkanocne prace plastyczne

 

prace plastyczne na wielkanoc

 

pomysly na prace plastyczne wielkanoc

Pisanki możecie dekorować również na gotowych szablonach:

pisanki do kolorowania
              Poniżej pisanki wykonane samodzielnie  przez dzieci w wieku 3-5 lat w Klubie Twórczego Malucha w Centrum Kultury na Morenie w Gdańsku. Zawsze jestem dumna z efektu pracy moich podopiecznych, a ich radość jest bezcenna.
prace plastyczne przedszkole
                         W podobny sposób ze starszymi dziećmi można tworzyć piękne prace plastyczne zróżnicowane kolorystycznie i przestrzennie.
techniki plastyczne dla dzieci

12 comments

  1. mamacynamonka

    My barwiliśmy już ryż, piankę do golenia, makaron, ale soli jeszcze nie było.I to kredą! Jak dla mnie rewelacja a i Cynamonkom pewnie się spodoba. Pomysł pewnie wykorzystamy nie raz:) Dziękujemy po raz kolejny za inspiracje

  2. Mama Łucji i Barbary

    skarbnico pomysłów! coraz więcej tych cudów mam zrobionych, co mnie cieszy, bo fantastycznie bawią się nimi dzieciaki w wieku od przedszkolaka do szkolniaka 🙂
    Rozbudziłam też swoją fantazję i coraz więcej tworzę również "swoich" pomysłów.
    I tylko mąż wciąż się dziwi po co mi kolejne kilogramy fasoli, skoro tej z poprzedniego zakupu jeszcze na talerzu nie widział 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »