fbpx
DIY,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne,  zabawy sensoryczne

Malowanie solą praca plastyczna

                   Malowanie solą można wykorzystać do dekoracji lub do tworzenia pięknych barwnych obrazków. To bardzo atrakcyjna zabawa plastyczna nawet dla młodszych dzieci. Zobaczcie jakie to proste i efektowne, a radość dzieci i doznania sensoryczna będą dodatkową atrakcją.

             Tworzenie ilustracji z zabarwionej soli,  to bardzo ciekawa i atrakcyjna technika plastyczna, która dostarcza dziecku wielu bodźców dotykowych oddziałując niezwykle na wyobraźnię. Starsze dzieci mogą samodzielne narysować ilustracje, którą udekorują wielobarwną solą, a dla młodszych szkrabów proponuję wydrukować gotowy rysunek na przykład naszego motyla. Poszczególne części skrzydeł motyla smarujemy klejem typu wikol lub magic i posypujemy wybranym kolorem soli ewentualnie zabarwionego piasku. Jeśli nie wiesz jak to zrobić zobacz tu.

               Na końcu postu czeka na Was krótki film na którym krok po kroku pokazujemy jak powstały nasze motylki. Chłopcy byli bardzo dumni ze swoich prac, a w trakcie obserwowali jak sól się miesza, a kolory wzajemnie przenikają.  Więcej naszych plastycznych inspiracji, pomysłów DIY i zabaw dla dzieci zobaczycie na naszym kanele YOU TUBU. Będzie nam miło, jeśli dołączycie i zasubskrybujecie nasze poczynania, aby być na bieżąco z kolejnymi pomysłami.


Pobierz i wydrukuj naszego motylka


szablon motyla

techniki plastyczne

malowanie piaskiem

solne obrazki

prace plastyczne dla dzieci

malowanie sola


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »