fbpx
DIY,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Bransoletka z koralików

           Bransoletka z koralików to świetny pomysł na samodzielnie wykonany prezent na dzień mamy. Zobacz jak w łatwy sposób stworzyć efektowną bransoletkę z drucika i koralików. Sposób jest tak łatwy, że nawet kilkulatek da sobie radę. Wspólnie z Michałkiem stworzyliśmy dwie bransoletki, które z przyjemnością będę nosić na co dzień.

      Do wykonania drucianej bransoletki potrzebujesz: miękki drucik florystyczny lub inny do kupienia w markecie budowlanym, koraliki w różnych kolorach i nożyczki lub cążki  do cięcia drutu.

          Na jedną bransoletkę potrzebujemy około 1-1,5m drutu oraz kilkanaście koralików. Na drucik nawlekamy koraliki co jakiś czas zawiązując pętelkę, tak jak na zdjęciach poniżej. Takie nawlekanie to bardzo łatwe zadanie dla każdego przedszkolaka. Gdy na całej długości drucika nawleczemy koraliki owijamy drucik wokół nadgarstka dowolnie go splątując na kształt bransoletki. W ten prosty sposób powstanie bardzo efektowna i pamiątkowa bransoletka wykonana samodzielnie przez dziecko. To z pewnością piękny prezent na dzień mamy lub dla kogoś bliskiego.

 

blog diy

 

prezent na dzień mamy

koraliki

              Koraliki co kilkanaście centymetrów owijamy lub przewiązujemy drucikiem, aby się nie przesuwały. Jeśli drucik jest miękki to zawiązywanie nie sprawi dziecku kłopotu. Nasze bransoletki będą bardziej efektowne i stylowe jeżeli użyjemy do każdej bransoletki koralików w podobnej gamie kolorystycznej. Dodatkowo możemy użyć koralików różnej wielkości. Trzeba tylko zwrócić uwagę, aby drucik nie był za gruby tak, żeby koraliki dały się swobodnie nawlekać.

 

jak zrobic bransoletke

nawlekanie koralikow

bransoletka z koralikow

bizuteria diy

 

Efekt końcowy

brasoletka diy

Bransoletka z koralików DIY

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »