fbpx
nauka pisania
czytanie sylabowe,  poznajemy litery,  samogłoski,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy plastyczne

Tęczowe litery magiczna zabawa

          Tęczowe litery to pomysł na zabawę grafomotryczną połączoną z bardzo lubianą przez dzieci techniką plastyczną. Zobacz na naszym filmie jak łatwo zrobić tęczową tablicę do trenowani nauki pisania literek i tworzenia pięknych obrazków.

          Do zabawy potrzebujesz: Kartkę z bloku technicznego, kolorowe kredki świecowe lub pastele olejne, czarną farbę plakatową, temperę lub akrylową, szeroki pędzelek i patyczek drewniany ( patyczek do uszu lub można też użyć końcówki pędzelka).

            Kartkę należy zamalować kredkami lub pastelami pasek obok paska na różne kolory. Gdy cała kartka będzie pokryta kolorowymi paskami szerokości około 1-2cm, zamalowujmy całość czarną farbą. Ważne, aby użyć gęstej farby nie rozcieńczonej wodą. Wszystko możecie zobaczyć krok po kroku na naszym filmie poniżej. Na czarnej kartce możemy teraz pisać i odtwarzać różne wzory, litery i cyferki za pomocą drewnianego patyczka, drewnianej końcówki pędzla czy patyczka do uszu. Każdy wzór możemy łatwo zamalować ponownie czarną farba i tworzyć nowe litery i napisy.

         W taki sam sposób można narysować piękne obrazki i wysuszyć je. Jeśli macie ochotę na taką zabawę z młodszym dzieckiem wystarczy zamalowaną kartkę z większą ilością farby włożyć w przezroczystą koszulkę na dokumenty. Całość zaklejamy taśmą, aby farba nie wypłynęła i gotowe. W ten sposób zabawa będzie czysta. Narysowane tęczowe wzory można łatwo zmazać używając do tego na przykład wałka kuchennego. To będzie dodatkowe urozmaicenie świetnej zabawy.

pastele olejne

grafomotoryka

 

tęczowe litery

prace plastyczne

 

techniki plastyczne


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »