fbpx
czytanie sylabowe
czytanie sylabowe,  DIY,  pomoce edukacyjne,  poznajemy litery

Nauka czytania sylabami czyli zabawa z kubkami

              Nauka czytania sylabami przy użyciu kubeczków, to kolejny prosty pomysł na przyswojenie i utrwalenie sylab w trakcie zabawy. Czyli kolejny krok w naszej drodze do nauki czytania, a więcej o metodzie sylabowej przeczytacie tutaj: Jak nauczyć dziecko czytać?. Zobaczcie nasz prosty sposób krok po kroku na filmie z instrukcją wykonania sylabowych kubeczków.

              Do wykonania sylabowych kubeczków potrzebujecie: Białe papierowe lub styropianowe kubeczki, czarny marker, ale może też być inny kolor przykładowo niebieski i czerwony. Wtedy na niebiesko opisujemy spółgłoski, a na czerwono samogłoski.

              Na jednym kubeczku piszemy wybraną spółgłoskę np.: M,T,P, a obok wycinamy mały prostokąt. Na drugim kubeczku piszemy dookoła samogłoski A,U,I, E, O, Y,  zobacz na naszym filmie poniżej jak łatwo to zrobić. Następnie kubeczek z otworem nakładamy na kubeczek z wypisami samogłoskami. Dziecko obracając nałożone na siebie kubeczki odczytuje kolejne sylaby z połączenia spółgłoski z samogłoską np.: MA, MU, MI, ME, MO, MY.

Nauka czytania sylabami

czytanie sylabowe


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje koniecznie subskrybuj nasz kanał YouTube


 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »