fbpx
czytanie sylabowe,  Mała motoryka,  poznajemy cyferki,  poznajemy kolory,  samogłoski

Zabawy edukacyjne do druku

               21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, którego znakiem rozpoznawczym są dwie, niepasujące do siebie skarpety. Symbolizują one ten dodatkowy, niepasujący chromosom. Warto zwracać uwagę na takie dni i uczyć nasze dzieci tolerancji, szacunku i otwartości każdego dnia i na wszystkie dzieci oraz ludzi. Z tej okazji za namową mamy Staszka Fistaszka przygotowałam dla Was zestaw zabaw ze skarpetami do wydruku dla dzieci w różnym wieku.

          Zabawy edukacyjne przygotowane w ciekawej formie z pewnością zainteresują Wasze dzieci i pozwolą w łatwy sposób przyswoić nową wiedzę lub utrwalić poznane już sylaby, cyferki czy samogłoski. Pierwsza karta, którą dla was przygotowałam  to zestaw skarpet, które dziecko łączy w pary, a niepasujące skarpetki koloruje. To świetne ćwiczenie doskonalące analizę i syntezę wzrokową. Na czystym szablonie maluch może narysować swoje własne wzory i projekty skarpet. Taka twórczość i otwarte zadania świetnie pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Szablony do pobrania umieściłam na końcu postu.

zabawy edukacyjne

zadania dla dzieci do druku

          Kolejna karta zawiera skarpety z numerkami od 1-10, które trzeba ze sobą połączyć. Możemy pobawić się w liczenie po angielsku, pisanie cyferek oraz pokolorować połączone pary skarpet. W pobieranym zestawie znajdziecie również czyste szablony do przygotowania zabawy według własnego pomysłu. Możecie wspólnie uczyć się kolorów, figur, samogłosek itp. Jeśli macie do opanowania jakieś ćwiczenia logopedyczne, również możecie do tego wykorzystać nasze szablony.

nauka cyferek

jak nauczyć dziecko czytać

nauka czytania


Pobierz szablony skarpet z sylabami


czytanie sylabowe ćwiczenia


Pobierz szablony skarpet z zadaniami


skarpetki do kolorowania

Polecam też super zabawę plastyczno-motoryczną dla dzieci

Kolorowe skarpety z tektury i włóczki, to propozycja zabawy plastyczno-motorycznej nawet dla małych przedszkolaków. Taka aktywność z pewnością zaciekawi dziecko, a przy okazji doskonale wspiera rozwój małej motoryki.

Do wykonania pracy potrzebujesz: kawałek tektury, skarpetki do odrysowania, nożyczki, kawałki kolorowej włóczki, sznurka lub druciki kreatywne. >Pełny opis zabawy tu<

prace plastyczne zima, dzień skarpetek, dzień kolorowych skarpetek, zabawy ze skarpetkami, moje dzieci kreatywnie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »