fbpx

Zabawy z nakrętkami

15 komentarzy

czytanie sylabowe Mała motoryka poznajemy kształty poznajemy litery zabawy logiczne
Zabawy z nakrętkami uczą liter, cyferek, liczenia i trenują małą motorykę w trakcie bardzo atrakcyjnych i kolorowych aktywności. Jeśli chcesz uczyć dziecko w ciekawy sposób, to naprawdę niewiele trzeba…

              Dziś przedstawiam kilka propozycji zabaw dla dzieci w różnym wieku. Każda z nich może być dowolnie modyfikowane zarówno dla indywidualnej pracy jak i dla grupy przedszkolaków. Na kartkach w formacie A4 napisałam dzieciom  cyferki oraz literki. Dzieci wybierają z pudełka nakrętki i układają je na narysowanych krawędziach liter. Każdy maluch po ułożeniu głośno mówi jaki znak powstał z nakrętek, a następnie wymieniamy się szablonami z kolegami.


zabawy z nakretkami

Możemy układać też kolorystycznie oraz sortować zakrętki w zbiory kolorystyczne. Wiele dzieci wybiera na przykład nakrętki tylko w kolorze czerwony lub zielonym. Dzięki temu można w prosty sposób przedstawić pojęcie zbioru.

 

co mozna zrobic z nakretek

 

Zabawy edukacyjne z nakrętkami

 

zabawy dla przedszkolaków

 

Zabawy edukacyjne z nakrętkami

 

kreatywne zabawy dla dzieci

 

Poznajemy figury i kształty. Na podłodze rozłożyliśmy szarfy w kształcie figur geometrycznych. Dzieci na rozłożonym materiale układały nakrętki.

 

poznawanie figur

 

zabawy dla 4 latka
Nasze inne aktywności związane z nakrętkami. Po kliknięciu w link przejdziesz do szczegółowego opisu zabawy.:

Przekładanka logiczna

zabawy dla 3 latka

Nauka liczenia i mnożenia, zamiast klocków można użyć nakrętek.

jak nauczyc tabliczki mnozenia

 

Przykręcenie śrubek i nakrętek w kawałek styropianu, to doskonałe ćwiczenia małej motoryki.

nakretki zabawy dla dzieci
 

Dopasowywanie odpowiedniej wielkości nakrętki do buteleczek.
to nie tylko trening ręki, ale również logicznego myślenia.

zabawy dla roczniaka

Gra w kapsle

gra w kapsle

15 comments

 1. Alis

  jestem stałym gościem na blogu.
  Podziwiam pomysłowość, pracę i jeszcze post przygotowany z zabaw. Bardzo pięknie dziękuję za pomysły i inspiracje. Ciekawe i pożyteczne to Twoje miejsce w sieci. Pozdrawiam wesoło, pełna pomysłów na zużycie reklamówki nakrętek 🙂

 2. Iga

  Świetne zabawy 🙂 No i pomyśleć, że wszystko to można wyczarować przy pomocy zwykłych nakrętek 🙂 Jak córka była mniejsza to nakrętki służyły nam do nauki samych cyferek (układanie) jak i do liczenia, a także grupowania przedmiotów. Dziś nakrętki zbieramy i oddajemy do fundacji, która dzięki nim kupuje wózki inwalidzkie dla chorych dzieci 🙂 Pozdrawiamy

 3. Kolorowy Świat Dzieci

  Świetne pomysły zebrane w jednym miejscu! 🙂 Szczególnie podoba mi się przekładanka logiczna! Myślę, że zajmie kilku rozrabiaków w mojej grupie na pewien czas:) I pomyśleć, że mamy w sali tyle nakrętek:) Pozdrawiam!

 4. Nasze Kluski

  Super. Osobiście też jestem zwolenniczką zabaw opartych na rzeczach, które i tak mamy juz w domu:) Takie dopasowywanie wielkości nakrętek my robiliśmy w zwykłym koszyku, ale z tą folią wygląda bardzo kosmicznie 🙂

 5. Ania K

  Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywną metodą. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły uczy się szybciej i efektywniej kiedy jest w stanie zobrazować sobie dana sutuacje.

 6. Pingback: Najłatwiejsza metoda nauki czytania | Moje Dzieci Kreatywnie

 7. Iz

  Dzisiaj odkryłam ten blog i zostaję Pani wielką fanką ~!!! No rewelacyjne pomysły na kreatywna zabawę, co które to lepsze, jestem zachwycona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »