fbpx
DIY,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Woskowa pisanka na okno DIY

Dziś pokażę jak wykonać piękną woskową pisankę na na okno. Możecie ją wykonać w klimacie świątecznym, wiosennym lub według własnego pomysłu i potrzeby.

Do wykonania woskowej pisanki potrzebujemy:
        Gałązki bukszpanu, bazie,kwity, kilka białych świec, garnek, owalny półmisek, tasiemkę, oliwkę, przezroczyste haczyki do przyklejenia na okno.
świeteczne dekoracje
    Gałązki lub kwiaty układamy dowolnie w owalnym półmisku, który wcześniej odrobinę smarujemy oliwką. Oczywiście możemy użyć również innych dekoracji do naszej pisanki np.: ziarna kawy, płatki kwiatów, gałązki Forsycji, kolorowe tasiemki itp. W tym samym czasie w garnuszku rozpuszczamy białe świece podgrzewając je na kuchence.
topienie wosku
Wyciągamy z garnuszka knoty, a rozpuszczony wosk wlewamy ostrożnie do półmiska zalewając nim nasze dekoracje.
wielkanocne dekoracje
Całość zostawiamy na pół godziny do zastygnięcia, a następnie delikatnie podważając brzegi staramy się wyjąć gotowa już woskową pisankę.

 

dekoracja na okno DIY
         Do umocowania woskowej pisanki na oknie użyłam dekoracyjne przezroczyste haczyki samoprzylepny firmy Tesa. Można je kupić w marketach lub przez internet. Są przezroczyste i łatwo je zamocować oraz usunąć bez śladu na oknie.

 

haczyki na kno

 

W woskowej pisance nacinamy otwór przez który przekładamy ozdobną tasiemkę lub sznurek do zawieszania na oknie. Całość wygląda pięknie, dzięki światłu, które przenika przez woskową dekorację.

 

woskowa pisanka

 

Taka woskowa dekoracja DIY na oknie z pewnością będzie Was długo cieszyć i wprowadzi odrobinę wiosennego  nastroju w Waszym domu.

 

Jak ozdobic okno na świeta

 

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »