fbpx
mikołaj z rolki, szablon mikołaja, praca plastyczna mikołaj
BOŻE NARODZENIE,  DIY,  twórczość,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Mikołaj z rolki i szablon do druku

              Mikołaj z rolki po papierze to pomysł na kreatywną pracę plastyczną w klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Różne ozdoby i dekoracje wykonywane przed świętami pozwalają dzieciom stopniowo poczuć klimat nadchodzących dni pełnych wyjątkowych chwil, refleksji i czasu w rodzinnym gronie.

           Praca plastyczna Mikołaj z rolki jest bardzo prosta w wykonaniu instrukcję krok po kroku nagrałam na filmie poniżej, a dodatkowo możecie skorzystać z szablonu do wydruku.

         Do pracy przyda się: Rolka papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych, ewentualnie zwinięty w rulon sztywny papier.  Kolorowe kartki lub wydrukowany szablon naszego mikołaja, który możecie dowolnie pokolorować, odrobina waty, kredki, nożyczki, klej.

         Rolkę od papieru owijamy czerwoną kartką tworząc dla naszego mikołaja ubranko. Dolny brzeg kartki zaginamy pod spód i chowamy w środku rolki, a górny zaginamy na kształt czapeczki. Bardzo dobrze widać to na naszym filmie poniżej. Na czubku czapki przyklejamy pompon z waty, a poniżej dolny brzeg czapki. Teraz przyklejamy wycięte elementy z papieru. Najpierw broda, ale tylko brzegi tak, aby reszta odstawała. Dzięki temu nasz mikołaj będzie bardziej przestrzenny.

         Następnie przyklejamy buzię, wąsy, oczy i nos. Wąsy przyklejamy tylko na środku, a brzegi wywijamy. Oczka możemy przykleić kreatywne, z plasteliny lub narysować. Teraz przyklejamy jeszcze buty również lekko je zaginając, aby nie były płaskie. Pod spód brody doklejajmy mikołajowe rękawice. Moje mikołaje mają buty i rękawice wycięte z kolorowego papieru, ale dzieci mogą pokolorować buty i rękawiczki wycięte z szablonu w dowolny sposób.

         W bardziej dopracowanej wersji możemy jeszcze pośrodku przykleić futerko z waty, dorysować pas i guziki, ale nie jest to koniecznie w pracach wykonywanych przez młodsze dzieci. Wersja bez tych detali jest równie urocza. Zapraszam na film poniżej.


Pobierz szablon do pracy


szablon mikołaja do druku


Zapraszam na film: “Mikołaj z rolki”

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


mikolaj z rolki po papierze toaletowym

mikołaj z papieru, praca plastyczna mikołaj


Zobacz jeszcze nasze inne prace z rolek po papierze, wystarczy kliknąć na zdjęcia.


renifer z papieru

bałwanek z rolki po papierze toaletowym

renifer z rolki po papierze toaletowym

jaskolka z rolki po papierze toaletowym

ptaki z rolki po papierze toaletowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »