fbpx
ptaki z rolek
DIY,  jesień,  Poznajemy świat,  recykling,  twórczość,  zabawy plastyczne

Ptaki z rolek

            Dzieci najszybciej przyswajają wiedzę i umiejętności podczas wykonywania zadań w praktyce. Czytanie książek i obserwacja przyrody to pierwsze kroki, aby poznać najbardziej znane gatunki ptaków, a jak do tego dodamy samodzielne wykonanie Sikorki, Gila, Bociana lub Sowy, to z pewnością maluch szybko i na długo zapamięta poznane ptaki.

ptaki z rolek po papierze

              Do wykonania pingwina lub bociana potrzebna jest rolka po papierze, ewentualnie jednorazowy biały kubeczek, kawałek tekturki, biały i czarny papier, ewentualnie plastelina. Zawsze podczas wykonywania prac plastycznych starajmy się wykorzystywać materiały, które mamy pod ręką jako zamienniki. Przykładowo oczka można kupić gotowe w sklepie dla plastyków, w Empiku lub na Allegro. Można również takie oczka przykleić z białej i czarnej kulki plasteliny, lub wyciąć z tekturki i dorysować czarne źrenice 🙂 Podobnie jest z wykonywaniem dzioba dla ptaków. Dzieci mogą taki dziób ulepić z plasteliny, wyciąć z tektury, uformować z drucika kreatywnego itp. Rolki malujemy lub oklejamy papierem, a w prostszej wersji korzystamy z białych jednorazowych kubeczków.

pingwin z rolki

Nóżki naszego pingwina zostały ulepione z plasteliny, a bociek dostał nogi z kawałków patyczków 🙂

jak zrobic bociana

Kolejne nasze ptaki to Wróbel wyklejony z liści i delikatnie pomalowany, oraz Gil.

ptaki z rolek

Do stadka dołączyła też Sikorka.

co mozna zrobic z rolek

 

ptaki z rolek i lisci

Skrzydła możemy wyciąć z papieru i pomalować lub wykleić plasteliną, albo przykleić niewielkie liście.

 

gil z rolki

 

sikorka z rolki

             Sowy to najbardziej urocze i łatwe w wykonaniu ptaki. Górną część rolki zaginamy do środka, tworząc w ten sposób charakterystyczną dla Sowy głowę. Duże oczy możemy wykonać z tekturki lub plasteliny podobnie jak małe dzióbki. Skrzydełka wycinamy z papieru i malujemy, lub doklejamy liście. Sowie brzuski można robić na wiele sposobów: z papilotek, z kawałków materiału, włóczki, z futerka, ze sznurka, z nasion, z plasteliny lub pomalować farbami.

sowy z rolek

 

sowa z rolki

 

jak zrobic sowe

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »