fbpx
jak zbudować igloo, jak zrobic iglo, iglo ze śniegu
DIY,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  Zabawy ruchowe

Jak zbudować Igloo ze śniegu?

            Jak zbudować igloo? Michałek zastanawiał się nad tym ostatnio bardzo długo, zresztą chyba każdy z nas jako dziecko marzył o zbudowaniu Igloo. Jak się okazuje to wcale nie jest takie trudne, wystarczy trochę śniegu, fajna ekipa do budowy i marzenie można spełnić już dziś. Zobaczcie na naszym filmie, jak krok po kroku powstawało nasze igloo i jak fajnie się przy tym bawiliśmy.

Czego potrzebujecie do budowy Igloo?

              Na pewno dobrze mieć zgraną Ekipę. Nasze Igloo budowałam wspólnie z Adasiem i Michałkiem. Czas budowy to około trzy godzin. Przyda się też trochę śniegu oczywiście 😉 oraz plastikowe pudełka tej samej wielkości dla wszystkich budowniczych. Za pomocą pudełek tworzyliśmy bloki śnieżne, czy jak to Michałek nazywał cegły.

             Zaczęliśmy od wybrania odpowiedniego miejsca i wyznaczenia kształtu oraz wielkości naszego Igloo, tak aby chłopcy zmieścili się w środku we dwoje. Zapał do budowy od początku był ogromny, choć miałam obawy, czy igloo nie zawali nam się w trakcie budowy. Na szczęście jak zobaczycie na filmie na końcu postu budowa przebiegała doskonale, a Adaś towarzyszył w budowaniu od początku do końca.

          Na finiszu nie obyło się bez bitwy na śnieżki i wielkiej radości oraz dumy z wykonanego wspólnie projektu. Z pewnością to doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny czy grupy dzieci na przykład podczas ferii zimowych. To był wspaniale spędzony czas, do którego z pewnością wiele razy będziemy wracać wspominając wspólną zabawę. Jeśli podobają się Wam nasze pomysły i inspiracje, to zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube, jest tam już ponad sto filmowych inspiracji na wspólne spędzanie czasu całą rodziną  🙂

zimowe zabawy dla dzieci

domek ze sniegu

budownie igloo

Jak zbudować Igloo ze śniegu, budujemy iglo ze śniegu

domek ze sniegu

zabawy na śniegu, zimowe zabawy dla dzieci, budujemy iglo, jak zbudować iglo, igloo ze śniegu

igloo, iglo ze śniegu, budujemy iglo, jak zbudować iglo ze sniegu

iglo, jak zbudować iglo, budujemy ogloo, zimowe zabawy dla dzieci, zabawy na śniegu, moje dzieci kreatywnie

moje dzieci kreatywnie

jak zrobic igloo, iglo ze śniegu, budowa igloo, jak zbudowac iglo


Zapraszam na film z instrukcją budowy naszego Igloo krok po kroku

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »