fbpx
piłeczka z balona
DIY,  integracja sensoryczna,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy sensoryczne

Piłeczka sensoryczna z balona DIY

              Piłeczka sensoryczna z balona to prosty pomysł na samodzielne przygotowanie piłeczek o różnorodnej zawartości. Każda taka piłeczka jest elastyczna, mocna i dostarcza dziecku wielu bodźców. To świetne ćwiczenie małej motoryki oraz terapia ręki. Na naszym filmie zobaczycie jak wykonać piłeczkę w łatwy sposób krok po kroku.

Czego potrzebujesz do wykonania piłeczek?

          Mocne balony (na każdą piłeczkę potrzebne będą trzy sztuki). Butelkę, nożyczki, lejek oraz różne zawartości do wypełnienia piłeczek sensorycznych np.: ryż, kaszę, sól, mąkę, watę, piasek, groch, ziarna kawy itp.

         Piłeczki mają być okrągłe i mocne dlatego każda powstaje z trzech balonów. Na naszym filmie widać jak wykonujemy piłeczkę napełnioną ryżem. Samo przygotowanie to dla dziecka dobra zabawa. Piłeczki trochę przypominają popularne gniotki, jednak są mocniejsze, okrągłe i mają różne rodzaje wypełnienia. Dzięki temu dziecko pracuje manualnie swoimi rączkami, a piłeczka dostarcza różnych bodźców dotykowych.

        Jedne piłeczki są lekkie i miękkie, a inne twarde i ciężkie. Inaczej zachowuje się mąka, sól, piasek czy ziarna kawy. Można pobawić się wspólnie w odgadywanie zawartości balonów za pomocą dotyku dłoni lub stopy.

        Inna zabawa to wyznaczenie miejsca z którego będziemy rzucać piłeczkami do celu. Jak się okaże każdą piłeczką ze względu na różnorodną zawartość rzuca się trochę inaczej. Na koniec jeszcze nasza ulubiona zabawa. Jedna osoba wychodzi z pokoju, a druga ukrywa każdą piłeczkę w innym miejscu. Osoba, która wyszła wraca i musi jak najszybciej odnaleźć wszystkie piłeczki. Podpowiadamy tylko używając słów: ciepło lub zimno. Tam gdzie zbliżamy się do ukrytej piłeczki jest ciepło, cieplej i gorąco, a jeśli szukamy źle to jest zimno, a nawet mróz. Zapewne znacie tą zabawę z dzieciństwa, moi chłopcy bardzo ją lubią. To świetna zabawka antystresowa i wspaniałe możliwości różnorodnych zabaw.

Piłeczka sensoryczna z balona


Zapraszam na film instruktażowy


             Jeśli lubisz nasze pomysły i filmowe instrukcje dołącz i subskrybuj mój kanał YouTube. Znajdziesz tam ponad sto różnych inspiracji na wspólny czas z dzieckiem.

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »