fbpx
DIY,  integracja sensoryczna,  Poznajemy świat,  twórczość,  zabawy plastyczne

Zabawa plastyczna deszczowa chmura

              Zabawa plastyczna w tworzenie deszczowej chmury z pewnością zainteresuje każde dziecko. Nie wymaga wielu przygotowań, a frajda i obserwacja spadających strug deszczu zachwyca na każdym etapie tworzenia. Zobaczcie na naszym filmie jak łatwo stworzyć taką pracę.

            Do zabawy potrzebujesz: Bibułę w kilku odcieniach niebieskiego, choć niekoniecznie jeden kolor też wystarczy. Spryskiwacz z wodą, dużą białą kartkę, watę oraz klej.

           Na dużej kartce przyklejonej w pionie do okna przyklejamy w górnej części różne kawałki bibuły w odcieniach niebieskiego. Gdy powstanie chmura oklejamy ją watą. Teraz można zacząć wytwarzanie deszczu. Za pomocą spryskiwacza z wodą dziecko namacza chmurę obserwując już po chwili spływające smugi deszczu. Doskonale zobaczycie każdy etap naszej zabawy na filmie na końcu postu. Niebieska bibuła barwi wodę i sprawia, że z chmury spływają piękne strugi deszczu. Przebijające przez szybę światło dodatkowo wzmacnia efekty wizualne.

           Taka zabawa to doskonałe ćwiczenie małej motoryki, przygotowujące rączki do nauki pisania. Tworzące się smugi deszczu oddziałują na dziecięcą wyobraźnię i pobudzają do twórczości. Jeśli lubisz nasze filmowe inspiracje będzie mi bardzo miło jeśli dołączysz do subskrybentów mojego kanału YouTube jest tam już ponad sto różnych pomysłów na zabawy z dziećmi i naukę.

zabawy dla 3 latka

prace plastyczne przedszkole

eksperymenty dla dzieci

 

zabawa plastyczna


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

Zabawy dla dzieci 6-24m

Zabawy na lato 40 pomysłów na wakacje

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »