Masa Piaskowa do dekoracji przepis

8 komentarzy

DIY twórczość zabawy plastyczne zabawy sensoryczne

            Można lepić z masy solnej, porcelanowej, gliny lub ciastoliny, ale to już każdy zna… Nasz najnowszy pomysł z pewnością Was zadziwi i zainspiruje do stworzenia wyjątkowych dekoracji, którymi zaskoczycie nie jedną osobę. Zobaczcie jak łatwo zrobić dekoracyjną masę piaskową, przepis jest banalnie łatwy, a instrukcja wraz z filmem krok po kroku czeka na końcu postu.

              Z masy piaskowej można tworzyć różne piękne dekoracje: medaliony, naszyjniki z dodatkiem bursztynów i muszelek, ozdobne serca, gwiazdki, odciski dłoni lub stóp, piaskową miseczkę, doniczkę, świecznik, podkładkę, ozdobne pisanki na święta. To z pewnością oryginalny pomysł na drobny prezent na dzień mamy lub dla kogoś bliskiego.

            Do wykonania masy potrzebujesz: Klej wikol oraz piasek. Ja kupiłam piasek z drobinkami muszelek w sklepie zoologicznym. Do miseczki wlewamy dwie łyżki kleju wikol i stopniowo dodajemy piasek. Całość mieszamy tak, aby powstała gęsta masa piaskowa. Konsystencję masy oraz sposób wykonywania dekoracji świetnie widać na naszym filmie na końcu artykułu. Film znajdziecie również na moim kanale YouTube Ewa Wojtan. Jeśli lubisz nasze inspiracje będzie mi bardzo miło jeśli subskrybujesz mój kanał, jest tam już ponad sto ciekawych propozycji na zabawy z dziećmi i inspiracji plastycznych.

masa solna przepis

                 Masa schnie około 24 h, więc jeśli planujcie wykonać dekoracje na prezent musicie zaplanować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Cieńsze elementy schną szybciej, ale miseczka potrzebuje czasu nim zrobi się sztywna. Gotowe ozdoby są twarde i trwałe jednak nie należy ich moczyć, bo pod wpływem kontaktu z woda ulegną zniszczeniu.

zabawy z piaskiem

masa piaskowa przepis

masa z piasku

masa plastyczna z piasku

miseczka z piasku

prezent na dzień mamy

Ozdoby układamy na desce lub tekturze okrytej folią streczową, aby łatwiej je było zdjąć po wyschnięciu.

masa do lepienia przepis

 

naszyjnik dla mamy

 

medalion z piasku


Zapraszam na film


8 comments

  1. B.

    zrobiłam z dzieciakami z klasy. Wyszły cuda! Zużyliśmy 2l vikolu i mnóstwo piasku- tak przy okazji: nie nadaje się do tego piasek do kąpieli dla szynszyli. Robią się grudki i się nie skleja. Dziękuję za pomysł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »