fbpx
wodny stolik diy fontanna dla dzieci
DIY,  recykling,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne

Wodny stolik DIY – fantastyczna zabawa dla dzieci

              Wodny stolik to pomysł na fantastyczną zabawę zarówno dla młodszych dzieci, jak również dla starszych konstruktorów. Wystarczy poszukać w domu kilku potrzebnych rzeczy, rurek, butelek i już po chwili zobaczycie jak łatwo stworzyć kreatywną zabawę dla całej rodziny. Zapraszamy również na film z naszego majsterkowania.

            Do wykonania stolika potrzebujesz: dużą kuwetę lub miskę nasza jest z IKEA i nazywa się (Gimse), mocną taśmę montażową i wodoodporną my użyliśmy taśmy tesa do kupienia w marketach budowlanych, no i różne niepotrzebne rurki, plastikowe butelki, lejki, złączki, konewka, słomki… wszystko co według Was możecie wykorzystać do zbudowania własnej wodnej konstrukcji.

          Wodny stolik w wersji dla młodszych dzieci z pewnością bez problemu wykona każda mama, czy tata. Natomiast starsze dzieci będą miały ogromną frajdę przy projektowaniu całej wodnej konstrukcji. Dzieci muszą  tu nie tylko współpracować, ale również pomyśleć jak najlepiej połączyć i wykorzystać wszystkie zgromadzone części do wybudowania toru, przez który popłynie woda. Całą konstrukcję montowaliśmy razem tylko za pomocą wodoodpornej taśmy i taka opcja sprawdziła nam się bardzo dobrze. Stolik dobrze się trzyma i na szczęście nic się nie odkleja pod wpływem wodnej zabawy.

          To również świetny pomysł na zabawę dla grupy dzieci nawet podczas kolonii czy obozu. Zobaczycie na filmie na końcu wpisu jak fajnie poszła nam wspólna budowa i ile frajdy jest z zabawy. Małe dzieci z pewnością będą oczarowane możliwością pochlapania się, przelewania wody z kubka do kolejnego lejka czy do konewki. Obserwowanie gdzie woda wypłynie, gdzie będzie kapać, a gdzie można puścić z nurtem wody samochodzik… z pewnością zainteresuje każde dziecko, a ciepły wakacyjny dzień wręcz zachęca do takiej zabawy.

kreatywne dzieci

moje dzieci kreatywnie zabawy dla dzieci

blogi diy majsterkownie dzieci kreatywnie

kreatywne zabawy dla dzieci blog

kreatywne zabawy dla dzieci latem stolik wodny ekperymenty ewa wojtan

wodny stolik diy pomysly jak zrobic

kreatywne dzieci zabawy z woda eksperymenty

kreatywne zabawy dla dzieci na dworzu latem wodny stolik

moje dzieci kreatywnie pomysly na zabawy na dworzu

jak zrobic wodny stolik


Zobacz nasz film: ” Wodny stolik “

Bądź na bieżąco i subskrybuj nasz kanał na YouTube


 


          Podobną zabawę można również wykonać w mniejszej misce, kuwecie czy wannie w łazience. Bawiliśmy się tak w 2013 roku, gdy nie mieliśmy jeszcze przestrzeni w ogródku 🙂 Zobacz jakie to proste i ile frajdy: Tor wodny zabawa z recyklingu.


 

moje dzieci kreatywnie zabawy dla dzieci w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »