fbpx
Olaf kraina lodu jak ulepic
CERAMICZNA TWÓRCZOŚĆ,  DIY,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Ulepimy dziś bałwana- Olaf z Krainy Lodu

           Olaf z krainy lodu to ulubiona zimowa postać większości dzieci. Wystarczy odrobina dowolnej masy plastycznej, gliny, masy solnej lub porcelanowej, aby stworzyć wspólnie z dziećmi urocze bałwanki. Samodzielnie ulepiony Olaf sprawi dużo frajdy, a może zachęci do dalszej twórczości i zabawy.

       Przedstawiam naszą ekipę Olafów ulepionych z dziećmi 6-10 lat podczas warsztatów ceramicznych w Centrum Kultury na Morenie w Gdańsku. Do stworzenia figurek użyliśmy gliny ceramicznej. Jeśli jednak chcecie, to możecie użyć glinę samoutwardzalną, masę solną lub porcelanową. Taki zabawy manualne świetnie rozładowują wszelkie dziecięce frustracje, pomagają się rozluźnić i trenują dziecięce rączki.

Podstawowy przepis na masę solną:

200g mąki- ok. 1 szklanka i 2 łyżki
200g soli- ok. 1/2 szklanki
125cm3 wody- ok. 1/2 szklanki


Tu znajdziesz przepis na masę porcelanową


masa solna przepis

             Na początku lepimy trzy kulki: jedną większą na podstawę, małą na brzuch i średnią na głowę. Kulki łączymy razem zmieniając trochę kształt głowy tak, aby zwężała się u góry. W środkowej kulce za pomocą wykałaczki robimy dwa otwory po bokach. W dziurki wkładamy małe kawałki gałązek, które będą rękoma naszego bałwanka. Teraz dolepiamy szczegóły: oczy, nos, brwi, czuprynkę, guziki i dwie nóżki. Uśmiechniętą buzię Olafa wydrążamy wykałaczką, pozostawiając u góry zęby 🙂 Bałwanki po ulepieniu i wysuszeniu możemy pomalować farbami akrylowymi, temperami lub plakatowymi. Moje dzieciaczki były bardzo zadowolone ze swoich prac.

prace plastyczne zima

bałwanek Olaf z plasteliny

 

Olaf kraina lodu

Jak ulepić Olafa z krainy lodu

Olaf z krainy lodu praca plastyczna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »