fbpx
malowanie na soli
eksperymenty,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI

Malowanie na soli, a może na śniegu?

              Nie zawsze uda mi się opublikować wszystkie nasze zabawy na czas. Ta czekała od wakacji, ale zamieniając naszą sól na śnieg otrzymamy podobne efekty i równie twórczą zabawę. Tak niewiele trzeba, aby ubarwić świat i spędzić miło wspólny czas. Zobaczcie, co tym razem przygotowaliśmy.

              Czasem pytacie mnie po co się tak angażuję w wychowanie dzieci, czy nie szkoda mi czasu na tyle wspólnych zabaw, że powinnam zająć się sobą, a nie tylko dziećmi. Tak pewnie trochę macie rację. Jednak mając świadomość jak dzieci szybko dorastają, jak co raz mniej będą mnie potrzebować chcę się nacieszyć wspólnymi chwilami. Chcę stworzyć mnóstwo miłych wspomnień do których będziemy wracać po latach.

          Czas dla siebie miałam przez 24 lata przed urodzeniem dzieci i będę miała go mnóstwo, gdy chłopcy dorosną. Cóż… zawsze taki moment przychodzi i wtedy już nie cofnę czasu do chwili, gdy chłopcy byli mali, do chwil gdy poznawali świat, a każde nowe doświadczenie chłonęli z radością i błyskiem w oku… Taka mała refleksja, które może skłoni więcej osób do aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Naprawdę warto znaleźć chwilę na wspólny spacer, zabawę, czytanie, a nawet drobną codzienną rozmowę o pierdołach. Te chwile kiedyś odejdą i pozostaną tylko zdjęcia, wspomnienia i może ta więź, którą kiedyś udało nam się zbudować….

          Dziś zimowy wieczór, a na zdjęciach wspólna radość i zabawa w promieniach słońca w środku lata. Już w jakimś sensie te chwile, to nasze wspomnienie. Wystarczyło wysypać na tacę sól kuchenną, zabarwić wodę w kubeczkach na przykład: bibułą, barwnikami lub farbami i zacząć zabawę. Kolorową wodę nabieramy do piety, strzykawki, czy spryskiwacza i polewamy na sól lub śnieg. Dowolnie w zależności od pory roku i naszych możliwości.

          Pryskanie kolorowym płynem, obserwowanie jak barwy mieszają się razem, tworzenie rozmaitych obrazów niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię.  Taka zabawa manualna to świetny trening małej motorki, który przygotowuje małe rączki do nauki pisania. Na końcu postu możecie zobaczyć nasz film, z pewnością zachęci Was do takiej aktywności 🙂 Jeśli jeszcze nie subskrybujecie naszego kanału YouTube to zapraszamy będzie nam bardzo milo 🙂

kreatywnie w domu

zabawy dla 3 latka

eksperymenty dla dzieci

nauka kolorów

dziecko w domu

zabawy dla 2 latka

prace plastyczne przedszkole

co robic w ferie


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


2 komentarze

  • Alina

    Pani Ewo. Mam 55 lat jestem przedszkolanką. Podziwiam Panią za to co Pani robi ze swoimi dziećmi. Gdyby wszyscy rodzice poświęcali swoim dzieciom choć odrobię czasu, jaki Pani daje swoim dzieciom to nie byłoby wśród dzieci tyle agresji, dysfunkcji, zahamowań. Żałuję, że ja w młodości nie poświęcałam swoim dzieciom tyle uwagi, ale też nie jestem i nie byłam tak kreatywna jak Pani. Ufam, że nie przejmie się Pani głosami, które mówią, aby zajęła się Pani sobą. To co się dziecku teraz da, odbierze się później z nawiązką, nie mówiąc o cennych wspomnieniach z dzieciństwa. To co Pani robi jest fantastyczne!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »