fbpx
DIY,  Polecamy,  recykling,  twórczość,  warsztaty

Różane mydełka DIY prosty przepis

              Różane mydełka DIY prosty przepis, który wykonasz ze swoim dzieckiem. Zbliża się dzień Babci i Dziadka, a zatem wspólnie z Michałkiem postanowiliśmy w tym roku przygotować w prezencie cudnie pachnące mydełka z różami. Przepis jest bardzo łatwy, bo jak zobaczycie na naszym filmie instruktażowym, Michałek robił wszystko samodzielnie.

           Do wykonania mydełek potrzebujecie: Zwykłe mydło najlepiej białe, tarkę, miseczkę, kubek cieplej wody, łyżeczkę do mieszenia, silikonowe foremki do babeczek, płatki róż.

            Na początku ścieramy mydło na drobne wiórki na tarce. Kilkuletnie dziecko spokojnie sobie z tym poradzi. Do wiórek wsypujemy pocięte lub postrzępione kawałki płatków róż. Całą instrukcję z komentarzem Michałka 😉 zobaczycie na naszym filmie na końcu postu. Przy okazji każda Wasza nowa subskrypcja naszego kanału YouTube, pozytywny kciuk do góry czy udostępnienie bardzo nas ucieszy 🙂

            Do starych wiórków mydlanych i płatków dodajemy odrobinę ciepłej wody tak, aby powstała nam masa mydlana. Wszystko mieszamy i wkładamy dokładnie do silikonowych foremek. Takie foremki są najlepsze, bo później łatwo z nich wyciągniecie gotowe mydełka. Suszyć możemy w domu lub na powietrzu, co znacznie przyśpiesza proces schnięcia. Po kilkunastu minutach na mrozie nasze mydełka są gotowe. Wyciągnięte  z formy nie tylko przepięknie pachną ale i cieszą oko. Teraz wystarczy dodać kokardkę, ładnie zapakować i samodzielnie wykonany prezent gotowy.

jak zrobic mydło

przepis na mydło

mydlo diy

jak zrobic mydlo w domu

Różane mydełka DIY prosty przepis

mydlo z roz jak zrobic

przepis na mydlo domowe


Zapraszam na film


7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »