fbpx
moje dzieci kreatywnie
DIY,  eksperymenty,  gry,  integracja sensoryczna,  jesień,  Mała motoryka,  zabawy konstrukcyjne

Zabawy motoryczne z Dynią

         Jesienią dynia w naszym domu to już tradycja, ale tym razem przed ugotowaniem pysznej dyniowej zupy postanowiliśmy trochę się pobawić. Dziś propozycja zabawy dla kreatywnych przedszkolaków. Trenujemy skupienie uwagi,  małą motorykę, poznajemy kolory i figury.

             Na prawidłowy uchwyt ołówka i umiejętności pisania ma wpływ duża ilość manualnych zabaw od najmłodszych lat. Zwykłe nawlekanie, wyklejanie, rysowanie i lepienie we wczesnym dzieciństwie najlepiej rozwija małą motorykę, która jest odpowiedzialna za precyzję ruchów oraz sprawność palców i dłoni. Zwykłe pisanie szlaczków jest dla dzieci na dłuższą metę nudne i mało twórcze, dlatego warto proponować niebanalne zabawy. Więcej propozycji zabaw rozwijających małą motorykę znajdziecie tu: Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

                Do zabawy z dynią potrzebujecie średniej wielkości dynię, kolorowe pinezki i gumki recepturki. Dziecko wbija w dynię wybrane kolory pinezek tworząc rozmaite kształty i figury. Pinezki łączymy razem w zbiory za pomocą gumek recepturek. Oprócz zabawy manualnej można fajnie powtórzyć w języku polskim lub angielskim nazwy kolorów pinezek jak również stworzone z gumek kształty. Po chwili dziecko będzie samodzielnie tworzyło kreatywne wzory zupełnie bez ładu i składu dając się ponieść wyobraźni… i właśnie to w tej prostej zabawie jest najlepsze 🙂 Na końcu postu czeka na was film z naszej zabawy zobaczcie jakie to proste, a zarazem twórcze zajęcie. Przy okazji będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do subskrybentów naszego kanału YouTube. Przygotowaliśmy dla Was już ponad sto inspirujących filmów z zabawami i twórczymi pomysłami na wspólny czas z dzieckiem.

zabawy motoryczne

zabawy z dynia

dynia prace plastyczne

co zrobic z dyni

dynia pomysly

 


Zapraszam na film


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »