fbpx
lampion z pomaranczy
BOŻE NARODZENIE,  DIY,  recykling,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Lampion z pomarańczy

               Lampion z pomarańczy sprawi, że w Waszym domu podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zagości wspaniały aromat pomarańczy i goździków. Nawet po ciężkim dniu w pracy z przyjemnością usiądziecie z gorącym kubkiem herbaty, aby się zrelaksować przy blasku cytrusowego lampionu i poczuć wspaniały klimat nadchodzących świąt.

             Do wykonania lampionu potrzebujecie tylko kilku rzeczy: niewielki słoik, pomarańcze lub cytryny, goździki oraz klej na gorąco.
           Owoce pokroiłam w plasterki, a następnie poukładaliśmy  je z dziećmi na kaloryferze do wyschnięcia. W zależnosci od tego na ile ciepły jest kaloryfer, owoce suszymy około dwóch dni.  Już w trakcie suszenia plastrów pomarańczy w domu unosił się wspaniały aromat. Owoce można też wysuszyć w suszarce lub kuchence w termoobiegiem na minimalnym grzaniu. Ważne, aby plastry pomarańczy wysuszyć tylko do takiego stopnia, aby nadal były elastyczne, wtedy ładnie dogniemy je i dopasujemy do brzegów słoika.
             Kilka minut wystarczy, aby z wysuszonych owoców wykonać aromatyczny lampion, który również może być wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. Każdy z plastrów dopasowujemy do słoika i przyklejamy za pomocą kleju na gorąco do jego brzegów. Pomiędzy plastrami przyklejamy aromatyczne goździki lub laskę cynamonu ewentualnie wanilii. Na końcu można jeszcze dodać ozdobną kokardę i nasz nastrojowy lampion jest gotowy.
             Na filmiku instruktażowym na końcu postu możesz dokładnie obejrzeć jak tworzyłam nasz lampion krok po kroku, a przy okazji będzie mi niezwykle miło jeśli dołączysz do grona subskrybentów naszego kanału YouTube. Znajdziecie tam wiele ciekawych i oryginalnych inspiracji oraz zabaw dla dzieci podzielonych tematycznie według zainteresowań.

swieczka z pomaranczy

jak wysuszyc pomarancze

dekoracje swiateczne
lampion z pomarańczy

Zapraszam na film: ” lampion z pomarańczy “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Zobacz też nasze inne ciekawe propozycje w świątecznym klimacie, wystarczy kliknąć na zdjęcie i przejdziesz do pełnego opisu.

Choinki z patyków i gałązek DIY


dekoracje na boże narodzenie

Świąteczny stroik z sianka i kieliszków


dekoracje na boże narodzenie

Dekoracje z masy porcelanowej


dekoracje z masy porcelanowej


Choinka przestrzenna z siatki jutowej


choinka z siatki


Prost i efektowna choinka z kartonu i pomarańczy


 

choinka z papieru


 

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »