fbpx
choinka z patyków
BOŻE NARODZENIE,  DIY,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Choinka z patyków i gałązek DIY

          Choinka z patyków to prosty i szybki pomysł na efektowną i ekologiczna dekorację na święta Bożego Narodzenia. Wykonanie zajmuje kilka minut, a zapach świeżo wykonanej choinki czuć w domu przez kilka dni. Zobacz na naszym filmie instrukcję krok po kroku.

       Do wykonania choinki z patyków potrzebujesz: patyki, gałązki choinki lub innego iglaka, sznurek, klej na gorąco, nożyczki, rolkę od papieru, gwiazdę lub inne dekoracje.

       Wybieramy trzy patyki nie muszą być idealnie równe i tej samej grubości, bo każdy element natury może być naturalnym ozdobnikiem naszej eko choinki. Trzy patyki związujemy na końcach sznurkiem tworząc z nich trójkąt, lub sklejamy je razem klejem na gorąco. Już 7-8 letnie dzieci świetnie radzą sobie z klejeniem na gorąco, więc śmiało można takie dekoracje wykonywać wspólnie z dziećmi. Całą instrukcję wykonania choinki możecie zobaczyć na filmie poniżej.

      Do trójkąta z patyków doklejamy kolejne zielone gałązki iglaków tak, aby wyplenić nimi środek. Gałązki doklejamy klejem na gorąco lub przywiązujemy sznurkiem, w obu wersjach powstaje piękna klimatyczna dekoracja. Gałązki układamy w taki sposób, aby zachować kształt naszej trójkątnej choinki. Na końcu przyklejamy na czubku choinki gwiazdkę z papieru, masy porcelanowej lub filcu ewentualnie inne dekoracje, koraliki, szyszki, suszone pomarańcze itp. Aromat świeżo wykonanej choinki zachwyci każdego.

      Jako stojak do choinki wykorzystamy kawałek rolki po papierze toaletowym. Nacinamy środek rolki tak, aby w środek włożyć i przykleić naszą choinkę z patyków.  Już po chwili wszystko elegancko stoi i zdobi nasz dom. To również doskonały pomysł na wykonanie dekoracji na kiermasz świąteczny. Choinkę w zależności od potrzeb i możliwości możemy wykonać w mniejszym lub większym rozmiarze.

dekoracje z patyków

choinka DIY


Zapraszam na film: “ Choinka z patyków ”

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 

 


Zobacz też nasze inne choinki wystarczy kliknąć na zdjęcie i przejdziesz do opisu:

Choinka z siatki florystycznej jutowej


choinka z siatki


Choinka z kory lub patyków prosta dekoracja dla dzieci


 

choinka z kory


Choinka przestrzenna z kartonu, suszonych pomarańczy, szyszek i sznurka


Choinka z kartonu

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »