fbpx
Lampion choinka diy
BOŻE NARODZENIE,  CERAMIKA,  dekoracje,  DIY,  twórczość,  zrób to sam

Lampion choinka z gliny samoutwardzalnej DIY

           Bardzo lubię przygotowywać dekoracje z gliny samoutwardzalnej. To niedrogi materiał, który pozwala tworzyć piękne dekoracje do domu lub na prezent dla bliskiej osoby. Dziś chciałabym Wam pokazać jak krok po korku wykonać świąteczny lampion w kształcie choinki.


  Do wykonania lampionu potrzebujesz:


  • glinę samoutwardzalną jedno opakowanie ok 450g
  • wałek
  • wodę, wykałaczkę i nożyk
  • opcjonalnie złoty lub srebrny spray
  • świeczkę typu tealight

         Rozpakowaną glinę wałkujemy na bawełnianej szmatce lub silikonowej podkładce, aby nie przykleiła się do stołu. Glina powinna mieć grubość ok 0,5 cm. Za pomocą zwilżonej wykałaczki odrysowujemy i wycinamy kształt stożka.

kreatywne prace plastyczne

                Rozwałkowany i wycięty placek gliny składamy razem na kształt choinki. Następnie za pomocą wykałaczki w miejscu łączenia rysujemy dużo kreseczek, które zwilżamy potem wodą. Tak przygotowane krawędzie dociskamy do siebie i za pomocą nożyka wyrównujemy i wygładzamy. Możesz zobaczyć jak łączyć elementy na filmie, w którym pokazywałam jak ulepić kota o tu: Kot z gliny

                 Po wyrównaniu stożka na zewnątrz kładziemy go na płasko i delikatnie wyrównujemy krawędź w środku naszego lampionu, tak jak na zdjęciu poniżej.

               Teraz czas na wycięcie otworów, przez które będzie przenikać światło. Zarówno gwiazdki jak i okrągłe otworki wycięłam za pomocą zwilżonej wykałaczki. Glina jest miękka i łatwa do wycinania. Nierówności możesz wygładzić zwilżonym palcem.

                Jeśli chcecie dokleić na powierzchnię lampionu wypukłe gwiazdki. Należy je wyciąć z rozwałkowanej na ok 0,5 cm gliny i przykleić do lampionu. Przyklejamy w ten sam sposób jak łączyliśmy krawędzie. Czyli rysujemy na gwiazdce i lampionie kreseczki, zwilżamy miejsce wodą, dociskamy i na końcu wygładzamy.

dekoracje na boże narodzenie diy

moje dzieci kreatywnie

          Nasz lampion jest już gotowy. Teraz zostawiamy go do wyschnięcia na około 12-14h. Po upływie tego czasu lampion będzie twardy i trwały. Możecie zostawić go w białym kolorze lub pomalować na złoty lub srebrny kolor za pomocą sprayu.

jak zrobic lampion


Efekt końcowy nasz lampion choinka ze świeczką


lampion diy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »