fbpx

Lampion choinka z gliny samoutwardzalnej DIY

Comment

CERAMIKA dekoracje DIY twórczość
Lampion choinka diy

           Bardzo lubię przygotowywać dekoracje z gliny samoutwardzalnej. To niedrogi materiał, który pozwala tworzyć piękne dekoracje do domu lub na prezent dla bliskiej osoby. Dziś chciałabym Wam pokazać jak krok po korku wykonać świąteczny lampion w kształcie choinki.


  Do wykonania lampionu potrzebujesz:


  • glinę samoutwardzalną jedno opakowanie ok 450g
  • wałek
  • wodę, wykałaczkę i nożyk
  • opcjonalnie złoty lub srebrny spray
  • świeczkę typu tealight

         Rozpakowaną glinę wałkujemy na bawełnianej szmatce lub silikonowej podkładce, aby nie przykleiła się do stołu. Glina powinna mieć grubość ok 0,5 cm. Za pomocą zwilżonej wykałaczki odrysowujemy i wycinamy kształt stożka.

kreatywne prace plastyczne

                Rozwałkowany i wycięty placek gliny składamy razem na kształt choinki. Następnie za pomocą wykałaczki w miejscu łączenia rysujemy dużo kreseczek, które zwilżamy potem wodą. Tak przygotowane krawędzie dociskamy do siebie i za pomocą nożyka wyrównujemy i wygładzamy. Możesz zobaczyć jak łączyć elementy na filmie, w którym pokazywałam jak ulepić kota o tu: Kot z gliny

                 Po wyrównaniu stożka na zewnątrz kładziemy go na płasko i delikatnie wyrównujemy krawędź w środku naszego lampionu, tak jak na zdjęciu poniżej.

               Teraz czas na wycięcie otworów, przez które będzie przenikać światło. Zarówno gwiazdki jak i okrągłe otworki wycięłam za pomocą zwilżonej wykałaczki. Glina jest miękka i łatwa do wycinania. Nierówności możesz wygładzić zwilżonym palcem.

                Jeśli chcecie dokleić na powierzchnię lampionu wypukłe gwiazdki. Należy je wyciąć z rozwałkowanej na ok 0,5 cm gliny i przykleić do lampionu. Przyklejamy w ten sam sposób jak łączyliśmy krawędzie. Czyli rysujemy na gwiazdce i lampionie kreseczki, zwilżamy miejsce wodą, dociskamy i na końcu wygładzamy.

dekoracje na boże narodzenie diy

moje dzieci kreatywnie

          Nasz lampion jest już gotowy. Teraz zostawiamy go do wyschnięcia na około 12-14h. Po upływie tego czasu lampion będzie twardy i trwały. Możecie zostawić go w białym kolorze lub pomalować na złoty lub srebrny kolor za pomocą sprayu.

jak zrobic lampion


Efekt końcowy nasz lampion choinka ze świeczką


lampion diy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »