fbpx
prace plastyczne,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Sztuczne ognie praca plastyczna dwa pomysły

              Chyba większość dzieci uwielbia sylwestra i nowy rok, za możliwość obserwacji magicznych, a wręcz bajecznych sztucznych ogni. Ich kolory, blask i spektakularność niezwykle pobudza do twórczej pracy i odtworzenia tego niezwykłego efektu na kartce. Dlatego mamy dla Was dziś dwa pomysły na ciekawe i efektowne prace plastyczne ze sztucznymi ogniami na nocnym niebie.

Do pierwszej pracy potrzebujesz:

  • czarną kartkę
  • klej w płynie
  • klej w sztyfcie
  • brokat
  • gazetę
  • nożyczki
  • kredki, pisaki lub pastele

             Z kawałków starej gazety wycinamy domki. To świetne ćwiczenie motoryczne, a przy okazji uczymy dziecko, że nawet niepotrzebna gazeta może być elementem pracy plastycznej. Domki przyklejamy klejem w sztyfcie na dole czarnej kartki. Nie muszą być przyklejone równo i w szeregu zostawmy tu dzieciom dowolność.

            Nad domkami za pomocą kleju w płynie rysujemy ślady rozbłyskujących na niebie sztucznych ogni, a następnie posypujemy je wybranym kolorem brokatu. Możemy użyć zarówno bezbarwnego kleju w płynie jak i kleju magic lub introligatorski. Nadmiar brokatu zsypywaliśmy do pudełka.

               Na Koniec, gdy nasze niebo było już pokryte błyszczącymi fajerwerkami, Michałek pokolorował domki. Praca jest bardzo łatwa i niezwykle efektowna. Szczególnie, że po świętach zazwyczaj zostają w domu różne brokaty, więc można je fajnie wykorzystać.


Sztuczne ognie i fajerwerki w technice wydrapywania


           Do zabawy potrzebujesz: Kartkę z bloku technicznego, kolorowe kredki świecowe lub pastele olejne, czarną farbę plakatową, temperę lub akrylową, szeroki pędzelek i patyczek drewniany ( patyczek do uszu lub można też użyć końcówki pędzelka).

            Kartkę należy zamalować kredkami lub pastelami pasek obok paska na różne kolory. Gdy cała kartka będzie pokryta kolorowymi paskami szerokości około 1-2cm, zamalowujmy całość czarną farbą. Ważne, aby użyć gęstej farby nie rozcieńczonej wodą.

           Wszystko możecie zobaczyć krok po kroku na naszym filmie poniżej. Na czarnej kartce możemy teraz  za pomocą drewnianego patyczka, drewnianej końcówki pędzla czy patyczka do uszu narysować kolorowe sztuczne ognie. Każdy wzór możemy łatwo zamalować ponownie czarną farba i tworzyć nowe wzory, dzięki czemu zabaw może trwać dłużnej, aż w końcu zostawiamy do suszenia nasz najlepszy efekt.

sztucznie ognie praca plastyczna


Zobacz jaka to świetna zabawa na naszym filmie

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »