fbpx
słoneczniki z papierowych talerzyków, prace plastyczne dla dzieci, pomysły na prace plastyczne w przedszkolu
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  zabawy plastyczne

Słoneczniki z papierowych talerzyków

Słoneczniki z papierowych talerzyków to bardzo prosta praca plastyczna nawet dla małych przedszkolaków. Taka artystyczna zabawa z pewnością spodoba się wszystkim maluchom, a efekt końcowy będzie przepiękny.

Do wykonania pracy potrzebujesz: papierowy talerzyk, klej w sztyfcie, żółtą bibułę, patyczki do uszu, gumkę recepturkę lub inną do spięcia patyczków razem, farby plakatowe.

Słoneczniki z papierowych talerzyków, przyklejanie listków do papierowego talerzyka
Słoneczniki z papierowych talerzyków

Na początek wycinamy z żółtej bibuły listki słonecznika najlepiej wzdłuż pociągłej faktury na marszczonej bibule, wtedy listki wyglądają bardziej naturalnie. Można spokojnie wycinać po kilkanaście płatków na raz, ze zwiniętej na kilka warstw bibuły.

Następnie dzieci smarują rant talerzyka klejem i przykleją dokoła najpierw jeden rząd płatków, a za chwilę po ponownym posmarowaniu klejem drugi rząd płatków. Dzięki temu uzyskamy piękny efekt przestrzenności.

Słoneczniki z papierowych talerzyków, prace plastyczne z talerzyków, kwiat z papierowego talerzyka
prace plastyczne w przedszkolu, słoneczniki z papierowych talerzykówm słonecznik z bibuły, słonecznik z papieru
słonecznik praca plastyczna, Słoneczniki z papierowych talerzyków, prace plastyczne dla dzieci pomysły, moje dzieci kreatywnie

Słoneczniki z papierowych talerzyków

Kolejny etap to malowanie środka słonecznika. W tym celu proponuję spiąć gumką kilka patyczków do uszu. Następnie moczymy patyczki w farbie i stemplujemy środek naszego słonecznik. Jak widzicie jest to proste zajęcie, a daje przepiękny efekt.

prace plastyczne lato, słonecznik praca plastyczna, Słoneczniki z papierowych talerzyków, słonecznik z papieru, słonecznik z bibuły, moje dzieci kreatywnie

Więcej zabaw znajdziesz w naszej książce

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam naszą książkę.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek. 🙂

To ponad 340 stron z pomysłami i 450 kolorowych zdjęć, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw, ewa wojtan, książka moje dzieci kreatywnie, zabawy dla dzieci
dziennik zabaw spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »