fbpx
Moskitiera na okno antyalergiczna przeciw pyłkom i owadom
Moje Dzieci Kreatywnie,  Polecamy,  porady

Moskitiera na okno antyalergiczna – przeciw pyłkom i owadom

         Moskitiera na okno antyalergiczna tesa z filtrem przeciw pyłkom może przynieść ogromną ulgę alergikom z lekkimi i średnimi objawami. Dzięki skutecznemu filtrowaniu i gęstej siatce moskitiera znacznie łagodzi katar sienny i inne objawy alergiczne. Zastosowaliśmy takie moskitiery w tym roku w naszych oknach w domku na wsi i już po kilku dniach widzę znaczącą poprawę.

       Zazwyczaj latem montuję w oknach moskitiery przeciw owadom. Jednak w tym roku odkryłam coś, co spełnia w pełni nasze potrzeby. Z racji, że mąż jest alergikiem, a mieszkamy wokół pól, drzew i kwiatów, to w okresie pylenia roślin odczuwa spore niedogodności. Dlatego, gdy zobaczyłam, że marka tesa ma w ofercie moskitiery do okien z filtrem antyalergicznym stwierdziłam, że muszę je wypróbować.

       Montaż jest banalnie łatwy, a efekty zauważalne już po kilku dniach. Moskitiera szczególnie pomocna jest w naszej sypiali. Latem lubimy spać przy uchylonym oknie, więc mamy teraz przyjemne świeże powietrze, a w dodatku bez uciążliwych owadów i pyłków. 🙂

moskitiera na okno, montaż moskitiery


Czy moskitiery antyalergiczne pasują na wszystkie okna?


          Przy kupowaniu moskitier warto zawsze spojrzeć na wymiar i sposób montażu. My mamy duże, niestandardowe okna i nie jest łatwo znaleźć odpowiedni rozmiar moskitiery. Na szczęście moskitiery tesa mają wymiar 1,30 m x 1,50 m i z łatwością można je dociąć do wielkości prawie każdego okna.


Montaż moskitier antyalergicznych w oknach


  1. Przygotuj i oczyść powierzchnię wzdłuż framugi okna przecierając ją alkoholem lub środkiem do czyszczenia okien. Ja przed montażem umyłam okna i ramy płynem do okien i to było wystarczające. Następnie przyklej taśmę samoprzylepną z nośnikiem rzepowym do framugi okna.
  2. Zamocuj siatkę moskitiery na przyklejonym wcześniej rzepie, dbając o jej odpowiednie napięcie. Możesz zobaczyć jak montowałam nasze moskitery krok po korku na zdjęciach poniżej.
  3. Po przyklejeniu siatki mocno dociśnij ją do taśmy rzepowej. Najlepiej użyj do tego dołączonego, specjalnego narzędzia dociskowego.
  4. Dostosuj wielkość moskitiery do okna, obcinając nadmiar siatki. Cały montaż to zaledwie kilkanaście minut, a pożądane efekty zauważycie bardzo szybko.


Czy moskitiery nie zniszczą okien przy montażu lub demontażu?


        Montaż moskitier jest prosty, zajmuje kilkanaście minut. Co najważniejsze, gdy moskitiery nie będą już potrzebne z łatwością je zdemontujecie bez żadnych uszkodzeń. No i to co najważniejsze: moskitiera zupełnie nie przeszkadza w otwieraniu i zamykaniu okien.


Jak działa moskitiera antyalergiczna?


          Dzięki moskitierze filtrującej pyłki tesa® alergicy mogą złagodzić uciążliwe objawy alergii, takie jak katar sienny. Filtr powstrzymuje przykładowo ponad 98% pyłków brzozy i został w tym zakresie nagrodzony znakiem jakości ECARF – certyfikatem przyznawanym produktom przyjaznym alergikom. Siatka w kolorze antracytu zapewnia dobrą widoczność, a jednocześnie nieznacznie ogranicza wpadanie promieni słonecznych do sypialni, co latem jest dla nas dodatkowym atutem.

         Filtr antyalergiczny do okien, skutecznie chroni przed pyłkami, a jednocześnie zapewnia nam swobodny przepływ świeżego powietrza. Myślę, że to rewelacyjna alternatywa dla tradycyjnych moskitier, która może ułatwić życie niektórym alergikom. 🙂 Ja zdecydowanie mogę je Wam polecić, bo u mnie sprawdziły się świetnie. 🙂

Moskitiera na okno, montaż moskitiery w oknie, moskitiera tesa, moskitiera antyalergiczna

Moskitiera na okno, moskitiera z metra, moskitiera antyalergiczna, moskitiera samoprzylepna, montaż moskitiery


Parterem artykułu jest marka tesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »