fbpx
dmuchawce praca plastyczna farbami, ciekawe prace plastyczne dla dzieci, dmuchawce praca plastyczna w przedszkolu
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  zabawy plastyczne

Dmuchawce praca plastyczna farbami

           Dmuchawce – praca plastyczna farbami w ciekawej technice, która pozwala uzyskać zaskakujące efekty. Wykonanie jest łatwe, więc nawet młodsze dzieci dadzą radę. Dużo fragmentów pracy będziemy odbijać z elementów natury, a dzięki temu uzyskamy piękny efekt lekkości.

          Do wykonania pracy potrzebujesz: liście i łodygi dmuchawców, farby, pędzel, jakąś szczotkę, wodę, wykałaczkę, kartkę najlepiej format A3, choć może też być mniejsza praca.

        Liście malujemy najlepiej dwoma odcieniami zieleni, bo pozwoli to uzyskać ciekawszy efekt. Farbę nakładamy na liść po tej stronie stronie, gdzie widoczna jest struktura liścia. Staramy się malować gęstą farbą z minimalną ilością wody. Następnie obijamy delikatnie pomalowanego liścia na kartce. Czynność powtarzamy kilka razy. Następnie w taki sam sposób odbijamy łodygę dmuchawca wraz z główką. Odbijamy tyle łodyg, ile dmuchawców chcemy stworzyć.

prace plastyczne dla dzieci w przedszkolu, odbijanie liści, stemplowanie liści

moje dzieci kreatywnie lato, prace plastyczne na lato, odbijanie liści farbami


Malujemy dmuchawce wykałaczką


       Do namalowania nasion dmuchawca użyłam czarnej farby i wykałaczki. Najpierw rysujemy kreski od środka zielonej główki dmuchawca, a następnie na końcach domalowujemy małe rozgałęzienia nasion. Dzięki użyciu wykałaczki uzyskujemy cieniutkie linie i delikatność. Można dmuchawca narysować też czarnym pisakiem, ale linie będą mniej delikatne. Jest to dobra opcja i łatwiejsza dla młodszych dzieci.

jak narysować dmuchawca, jak namalować dmuchawca, praca plastyczna dmuchawiec

dmuchawce latawce wiatr, praca plastyczna, dmuchawiec praca plastyczna

dmuchawce na łace praca plastyczna


Kolorowe dmuchawce odbijane szczotką


          Namalowane już dmuchawce możemy pomalować na różne kolory. Ja wybrałam biel i róż. Delikatnie moczyłam szczotkę w farbie i stemplowałam środek dmuchawców oraz odlatujące nasiona. Efekt jest super. Można też pomalować dmuchawce na kilka różnych kolorów. 🙂 Udanej zabawy!

malowanie dmuchawców, jak namalować dmuchawce, dmuchawce latawce wiatr

prace plastyczne wiosna, dmuchawce jak namalować, praca plastyczna dmuchawce, rysunek dmuchawców, moje dzieci kreatywnie prace plastyczne, dmuchawce na łące, dmuchawce latawce wiatr

dmuchawce praca plastyczna, dmuchawce rysunek, jak namalować dmuchawce

 

Zobacz też naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »