fbpx
jeż praca plastyczna, prace plastyczne jseiń, co mozna zrobic z liści
jesień,  Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  zabawy plastyczne

Jeż praca plastyczna z liści

Jeż praca plastyczna z jesiennych liści, to świetny pomysł na przestrzenną zabawę dla przedszkolaków. Wykonanie pracy nie jest trudne, a efekt końcowy to uroczy jesienny jeżyk w efekcie 3D.

Do wykonania pracy potrzebujesz: jesienne liście, klej, kolorową lub białą kartkę z bloku technicznego, brązową kartkę z bloku technicznego (opcjonalnie można pomalować białą kartę na brązowo) nożyczki, coś do odrysowania niewielkiego koła np. deserowy talerzyk, plastelinę, czarny flamaster.

Do wykonania jeżyka najlepiej sprawdzają się podłużne liście np. z drzewa Sumak, Octowiec, ale możecie tez wyciąć podobny kształt z innych jesiennych liści. Będzie jeszcze ciekawsza i bardziej twórcza praca 🙂

W pierwszym etapie przyklejamy liście na kartkę za pomocą kleju. My wykorzystaliśmy świeżo zebrane liście, ale mogą też być ususzone. Najlepiej wykonać pracę na kolorowej kartce, ale nie jest to konieczne. Liście wyklejamy w formie półkola jak na zdjęciu poniżej.

prace plastyczne jesień

Przestrzenna buźka jeża

Aby wykonać przestrzenną buźkę naszego jeża odrysowujemy niewielkie koło na kartce, a następnie je wycinamy. W kolejnym kroku robimy małe nacięcie, jak na zdjęciu poniżej i łączymy oba fragmenty zacieśniając nacięcia, w taki sposób aby uzyskać kształt stożka. Do sklejenie stożka najlepiej użyć dobrego kleju w sztyfcie lub taśmę dwustronną.

Następnie z plasteliny wyklejamy nosek i oczka i przyklejamy już gotową buźkę do naszego liściastego jeżyka na kartce. Ja użyłam do tego kleju introligatorskiego magic. Nałożyłam klej na ranty stożkowatego pyszczka, a następnie położyłam go na liście i czekałam do wyschnięcia. Na koniec wycinamy dwie nóżki i doklejamy je po bokach. Nasza praca jest już gotowa! 🙂

Jeż praca plastyczna
Jeż praca plastyczna
Jeż praca plastyczna

Jeż praca plastyczna

Jeż praca plastyczna, prace plastyczne jesień, moje dzieci kreatywnie jesień

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka

[marka własna] #dziennikzabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »