fbpx
jesień,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  poznajemy kolory,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Zabawy kasztanami czyli pomaluj mój świat

             Techniki malarskie są różne, a każda z nich dostarcza dziecku nowych wrażeń i odkryć.  My dziś proponujemy ekspresyjne i radosne malowanie kasztanami, z pewnością będzie przy tym dużo śmiechu.

           Zabawy kasztanami w jesienne dni to najciekawsze aktywności dla dzieci, nawet podczas choroby, bo nie wymaga od dziecka dużego skupienia, a pozwala na odrobinę radości. Dziś proponujemy, aby do kartonu lub kuwety włożyć dużą kartkę, a następnie wsypujemy kilka kasztanów lub kamieni. Na kartkę dodajemy kapkę ulubionych przez dziecko kolorów i zaczynamy zabawę. Doskonale zobaczycie efekty naszej zabawy na filmie na końcu postu, a przy okazji zapraszamy do subskrybowania naszego kanału, bo z każdym dniem jest tam co raz więcej zabaw i inspiracji.

 

zabawy kasztanami

 

             Dziecko potrząsa i kołysze kuwetą na boki, do przodu i do tyłu obserwując jak kasztany się przemieszają, kolory zmieniają swoje barwy, a na kartce powstaje co raz to innym malunek.  To nie tylko możliwość wyrażenia swoje ekspresji, ale również zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Zgadywanie co przedstawi dany rysunek, dodawanie kolejnych kolorów do naszej pracy sprawia, że rysunek przedstawia co raz ciekawszą ilustrację. Raz jest to łąka pełna kwiatów, innym razem wzburzone morze, wulkan, słońce, czy mroźny wiatr.

 

kreatywne zabawy plastyczne

 

kasztany dla dzieci

 

malowanie kasztanami

 

co zrobic z kasztanow

 

Jak widać, każde z dzieci stworzyło podczas zajęć zupełnie odmienne i indywidualne kompozycje 😉
prace plastyczne przedszkole


Zapraszam na nasz krótki  film z You Tube i do subskrybowania :-)


9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »