fbpx
roboty do nauki i zabawy programowania dla dzieci
Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logiczne

Roboty do nauki programowania i zabawy Xtrem Bots

Roboty do nauki programowania, kodowania i zabawy? Jakiego robota wybrać dla swojego dziecka, żeby spełnił Wasze i dziecka oczekiwania? Dziś testujemy i sprawdzamy dla Was, aż 5 robotów od marki Xtrem Bots. Zobacz na naszym filmie, który z nich będzie najbardziej odpowiedni dla Was.

Marka Xtrem Bots tworzy zaawansowane technologicznie produkty, dopasowane do poziomu umiejętności, stopnia zaangażowania oraz wieku dzieci. W skład niezwykłej kolekcji robotów wchodzą urządzenia przeznaczone dla dzieci od 4 do 12 lat, a my dziś kilka takich robotów na zaproszenie firmy TmToys przetestujemy i zaprezentujemy ich walory edukacyjne i zabawowe. 🙂

Marka Xtrem Bots stworzyła kilka robotów dostosowanych do potrzeb i zainteresowań dzieci. Jeden z nich Woki, dedykowany dla najmłodszych dzieci potrafi poruszać się po zaprogramowanej trasie i rozpoznawać właściwe kolory.

Każde dziecko, zachwycone robotami podczas zabawy rozwinie umiejętność formułowania prostych poleceń, zdolność logicznego myślenia oraz sekwencjonowania. Dzięki zabawie robotami rozróżnianie strony lewej i prawej stanie się łatwe, a przy okazji dzieci nauczą się planowania, logicznego myślenia i poszukiwani błędów podczas programowania i zabawy

Poniżej na naszym filmie możecie zobaczyć roboty, które testowaliśmy z ramach współpracy z marką TmToys i samemu ocenić jakie z nich są najciekawsze (poniżej znajdziecie też dokładne opisy każdego robota) Uważam, że to bardzo ciekawe zabawki i na pewno skradaną serca wielu małych fanów robotyki. 🙂

Robot WOKI

Robot Woki to według nas najlepsza propozycja dla najmłodszych dzieci. Ilość proponowanych zabaw, jakość wykonania oraz propozycje wprowadzające maluchy w świat programowania jest fantastycznie dobrana i sprawia, że zabawa z Wokim jest pełna pozytywnych wrażań, a przede wszystkim inspiruje dzieci do zgłębiania świata programowania.

Zbuduj z załączonych puzzli labirynt, użyj elementów kodowania kolorami, aby zaprogramować ruchy robota i pomóż Woki’emu go rozwiązać!

Trasy możemy budować i kodować samodzielnie lub rozwiązywać zadania z załączonej książeczki wyzwań. Książeczka zawiera zadania o 4 stopniach trudności, które możemy wybierać dostosowując do umiejętności naszego dziecka.

Dzięki Wokiemu Wasze dzieci poznają różnicę między prawą, a lewą stroną z dowolnej perspektywy oraz wyćwiczą sekwencjonowanie, logikę i widzenie przestrzenne. W zabawny i progresywny sposób nauczą się programować Woki’ego za pomocą kolorowych kodów. Zabawa z uroczym robotem Wokim z pewnością spodoba się już 4-5 latkom. 🙂


W zestawie znajdują się:

• 1 robot Woki,
• 81 puzzli (12 cm x 12 cm),
• 32 elementy kodowania kolorami,
• książka wyzwań,
• przyssawka 1 szt.,
• instrukcja użytkowania

Robot Patrol Bot

Patrol Bot to wyjątkowy robot policyjny, w którym możemy zaprogramować nawet do 50 akcji ruchów. Jego dynamiczny i technologiczny design, z mocną latarką LED, to nie jedyne zalety tej futurystycznej zabawki, bo największe wrażenie robi zdecydowanie funkcja szpiegowania, którą prezentujemy na filmie. 🙂

Dzięki temu robotowi Twoje dziecko wkroczy w świat pomysłowej zabawy, która nigdy się nie nudzi. Robot Patrol potrafi stawiać kroki lub poruszać się przez posunięcia. Podczas zabawy wydaje również różne dźwięki, a dziecko może samodzielnie programować kolejne ruchy robota.


W zestawie znajdują się:
• robot Patrol Bot,
• akumulator LiPo 3,7V, 600 mAh,
• nadajnik podczerwieni,
• ładowarka USB,
• instrukcja użytkowania po polsku

Robot ELITE TROOPER

Robot Elite do nauki programowania, to jeden z bardziej rozbudowanych modeli. Robot potrafi poruszać rękoma, celować bronią i strzelać do celu pociskami na przyssawki. Dziecko za pomocą pilota może kontrolować ręce robota i zaplanować jedną z 50 programowalnych akcji! Robot uzyskuje podczas zabawy, aż 2 prędkości, ponadto zmienia wyraz twarzy i posiada 2 tryby przemieszczenia.


W zestawie znajdują się:
• robot Elite Trooper Bot,
• pociski 5 szt.,
• nadajnik podczerwieni,
• akumulator LiPo 3,7 V, 600 mAh,
• ładowarka USB,
• instrukcja użytkowania

Robot MAZZY

Dzięki robotowi Mazzy każde dziecko może się poczuć jak prawdziwy konstruktor! Mazzy to dwa odrębne modele do zbudowania składające się z ponad 100 części z elementami modułowymi: android lub łazik.

Dla nas zbudowanie go to było nowe, ciekawe wyzwanie i doskonała oraz kreatywna zabawa. Robota Mazzy można programować ręcznie na panelu sterowania lub za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie, co dokładnie prezentujemy Wam na naszym filmie.

Konstrukcja łazika pozwala na poruszanie się po niemal każdym terenie i pokonywanie wszelkich przeszkód, które będą stały na drodze Waszego robota. Zestaw z Mazzy pozwala dziecku poznać podstawowe zagadnienia związane z szeroko pojętą elektroniką i mechaniką, a jednocześnie zapewnia kreatywny sposób spędzenia czasu w pojedynkę lub z przyjaciółmi.

Robot ma dużo różnych funkcji, które możemy programować dzięki aplikacji. Mazzy wydaje różne odgłosy, zmienia wyraz twarzy, może wydać ciekawe dźwięki, a nawet grać muzyczkę. Dzięki czujnikowi przeszkód możemy z Mazzym pokonywać rozmaite trasy i samodzielnie zbudowane labirynty.

Robot ROBOTRUCK

Do zabawy Robotruckiem wystarczy zwykły śrubokręt i instrukcja obsługi zabawki, aby dziecko krok po kroku mogło się cieszyć wyjątkowymi wrażeniami związanymi z własnoręcznym budowaniem swojego pierwszego pojazdu robotycznego.

Robotyczna ciężarówka ze spychaczem posiada 2 silniki elektryczne oraz 2 tryby gry – zdalne sterowanie lub programowanie do 50 różnych akcji. Dzięki ponad 70 elementom do złożenia, ROBOTRUCK zapewni dziecku mnóstwo inżynierskiej zabawy.

Robotruck sprawdzi jako zabawka dla dzieci powyżej 8 r.ż. Wasze dziecko nie tylko będzie mogło poznać sekrety konstruktorskie robotycznych pojazdów, ale wykazać się kreatywnością podczas budowania różnych, tras, przeszkód i programowania drogi swojego robota.

Wszystkie prezentowane roboty możecie kupić między innymi na Allegro lub w Empiku

Artykuł powstał we współpracy z marką TmToys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »