fbpx
dzień kredki, zakładki do książki
Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Kredki z papieru – zakładki do książki

Kredki z papieru, które mogą posłużyć za zakładki do książek, to ciekawy pomysł na zajęcia plastyczne lub techniczne dla dzieci. Temat można zrealizować na przykład z okazji dnia kredki, który przypada w dniu 22 listopada. 🙂

Do wykonania pracy potrzebujesz: kolorowe kartki z bloku technicznego, kawałek tektury, nożyczki i klej.

Na początku wycinamy pasek dowolnej szerokości z kartki z bloku technicznego. W zależności od tego jak dużą kredkę i zakładkę chcecie zrobić, tak duży pasek wycinacie. Nasze kredki mają około 4-5 cm szerokości i wycinaliśmy je wzdłuż krótszego boku karki A4.

Jeśli nie macie kolorowych kartek z bloku technicznego, możecie wykorzystać białe kartki i pomalować je kredkami lub farbami. 🙂

W kolejnym kroku zaginamy wycięty fragment paska w harmonikę jak na zdjęciu poniżej. Następie rozprostowujemy harmonijkę na płasko i z jednej strony robimy trójkątne nacięcia, co pozwoli oddać kształt naostrzonej kredki. W między czasie wycinamy z kawałka tektury lub rolki po papierze trójkąt, który dokleimy później jako “drewniany” fragment i zakończenie naszej kredki.

Na koniec, wystarczy tylko na końcówce tekturki dokleić kolorowy wkład naszej kredki wycięty nieco faliście i nasza zakładka jest już gotowa. 🙂

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

przejdź do sklepu i pobierz darmowy fragment książki

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka
dziennik zabaw, książka z zabawami dla dzieci, moje dzieci kreatywnie, ewa wojtan, dzień kredki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »