fbpx
album do scrapbookingu
DIY,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zrób to sam

Prezenty DIY ze wspólnych zdjęć

Prezenty DIY wykonane samodzielnie, a nawet z dziećmi ze wspólnych zdjęć, to może być wyjątkowo piękna i niezwykle wartościowa pamiątka na lata. Dziś pokażę Wam kilka naszych pomysłów na nasz pierwszy album scrapbookingowy ze zdjęciami i pamiątkami.

Scrapbooking to coś w rodzaju opowiadania historii i zapisywania wspomnień za pomocą zdjęć ozdobionych przeróżnymi dodatkami i pamiątkami. Taka trochę kronika rodzinna, gdzie możemy podziałać twórczo, powklejać pamiątki z podróży, z dzieciństwa, zdjęcia, zapisać cytaty, czy ważne dla nas sentencje i wspomnienia. Dla mnie tworzenie ich było niezwykle przyjemne, odkrywcze i wzruszające.

Przyznam się, że to moje pierwsze takie albumy, ale już wiem, że nie ostanie, bo bardzo spodobała mi się taka pamiętnikowa forma tworzenia albumów. W Internecie można znaleźć różne sklepy i artykuły, które sprzedają dodatki do tworzenia takich albumów, ale również można wykorzystać to wszystko co znajdziecie w domu. Cała inwencja twórcza jest po Waszej stronie. 🙂

Prezenty DIY, album do scrapbookingu, pomysły scrapbooking

Dla kogo są albumy scrapbookingowe?

Takie albumy są idealną propozycją dla każdego pasjonata kolekcjonowania wspomnień i pięknych prezentów. Na początek przygody ze “scrapowaniem” potrzebujecie tylko zdjęcia wywołane na papierze i album z kartami do scrapbookingu. Ja dopiero zgłębiam ten temat, ale już dziś chciałam się podzielić naszymi pierwszymi wrażeniami i doświadczeniami.

Do stworzenia naszych pierwszych albumów scrapbookingowych zaprosiła mnie marka Empik Foto, a ja jako twórcza i kreatywna osoba nie wahałam się ani chwili, żeby spróbować stworzyć coś zupełnie nowego i podzielić się tym z Wami.

Taki samodzielnie stworzony album może być pięknym, wyjątkowym prezentem dla bliskich i przyjaciół np. dla dziadków, rodziców, rodzeństwa, czy męża. Wiele osób tworzy też takie albumy scrapbookingowe hobbistycznie zatrzymując w nich rodzinne wspomnienia i chwile.

Sama chyba też w to wpadłam i zamierzam stworzyć więcej takich wspomnień i albumów. Zdjęcia na komputerze, w smartfonie, czy włożone tylko w album nie dają jednak tylu emocji, wspomnień co taka pamiętnikowa forma.

Do tworzenia takich albumów nie potrzeba wielkich umiejętności artystycznych, ale trzeba to lubić, mieć cierpliwość, a wtedy możecie przepaść w artystycznym tworzeniu nawet na kilka godzin. 🙂 Mnie osobiście to niezwykle relaksuje i odrywa głowę, od codziennych tematów, a efekt końcowy pracy i sam album ogromnie cieszy.

Album scrapbookingowy Wonderful Day 27cmx21cm możecie kupić tu.

Co potrzebujesz, żeby stworzyć pierwszy scrapbookingowy album?

Do wykonania Albumów Scrapbookingowych potrzebujecie: wywołane na papierze zdjęcia w różnych wybranych przez siebie formatach, opcjonalnie zdjęcia zamówione z formie naklejek o różnym kształcie i wielkości, albumy do scrapbookingu ze sztywnymi kartami do wyklejania.

Dodatkowo przyda się: klej w sztyfcie lub magic, nożyczki, różne ozdoby, dekoracje, tasiemki, guziczki, koraliki, koronki, kolorowe kartki, taśmy, koperty, stemple, dziurkacz ozdobny, naklejki tematyczne zwykłe lub tekturowe, kostka dystansowa 3D samoprzylepna, taśma dwustronna itp. To wszystko co może się przydać przy tworzeniu pięknych wspomnień. Wiele rzeczy na pewno macie w domu, a ja część z nich dokupiłam sobie w internecie. 🙂

Zdjęcia w formie naklejek

Powyżej i poniżej możecie zobaczyć nasze okrągłe naklejki oraz prostokątne w różnych rozmiarach, które zamówiłam w Empik Foto. Można na ich stronie wybrać dowolne zdjęcia, skadrować odpowiednio, dodać filtr lub zostawić w naturalnych kolorach i złożyć zamówienie. To bardzo fajne uzupełnienie tradycyjnych zdjęć.

Oprócz naklejek zamówiliśmy też do wywołania nasze zdjecia zarówno z archiwum domowego na komputerze jak i z Instagramu. Wybór formatów i zdjęć jest bardzo duży, a wszystko zamówicie z łatwością na stronie Empik Foto.


25% zniżki na wszystko w Empik Foto

Uwaga z hasłem: KREATYWNIE dostaniecie zniżkę na wszystkie produkty w Empik Foto. 🙂 To idealna okazja, żeby wywołać zdjęcia i zacząć przygodę ze scrapbookingiem. Kod jest ważny do 25.11.2021r.

Dodatki do tworzenia albumów scrapbookingowych

Zakupione dodatki wykorzystałam do dekorowania stron według własnej inwencji i pomysłu. Na razie trochę eksperymentuję i poznaje dopiero sztukę “scrapowania”, ale już pierwszy efekt bardzo mi się podoba.

Korzystałam z różnych koronek, naklejek tekturowych, drewnianych serduszek, a aby uzyskać efekt 3D używałam samoprzylepnych kostek do scrapbookingu.

Karty w albumach, które zakupiłam na stronie Empik Foto są tekturowe i sztywne w czarnym lub jasno beżowym kolorze, więc można się tu też pobawić w artystyczne malowanie tła na przykład akwarelami. Ach! możliwości jest tak dużo, że czuję, że to nie ostatni wpis w tym temacie 🙂

Zobaczcie poniżej nasze pierwsze karty wykonane w albumach scrapbookingowych. Ciekawa jestem, czy ktoś z Was też lubi tworzyć wspomnienia w taki sposób?

Album scrapbookingowy Baloons 22cm-22cm możecie kupić tu.

Album scrapbookingowy witraż 22×22 cm możecie kupić tu.

Artykuł powstał we współpracy z marką Empik Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »