Jak zrobić Baranka?

5 komentarzy

DIY Klub Twórczego Malucha recykling twórczość zabawy plastyczne

             Prace plastyczne dla dzieci związane z nadchodzącymi świętami to zawsze ciekawa możliwość wykazania się kreatywnością przy tworzeniu świątecznych dekoracji i wprowadzenia dziecka w symbolikę świąt.  Dziś na tapetę zabieramy baranka i przedstawimy kilka prostych pomysłów na prace plastyczne dla dzieci w różnym wieku. Do zabawy możecie wykorzystać różne przedmioty codziennego użytku.

           Nasza pierwsza propozycja to baranek w wafli ryżowych. Z papieru wycinamy głowę barana i przyklejamy do okrągłego wafla, następnie przyklejmy lub rysujemy oczka oraz rogi. Z wykałaczek robimy nogi, a na końcach mocujemy plastelinowe kopytka. Baranek w takiej wersji może stać, leżeć lub wisieć jako dekoracja. Na końcu postu czeka na Was krótki film na którym pokazujemy jak powstały nasze barany. Więcej naszych plastycznych inspiracji, pomysłów DIY i zabaw dla dzieci zobaczycie na naszym kanele YOU TUBE. Będzie nam miło, jeśli dołączycie i zasubskrybujecie nasze poczynania, aby być na bieżąco z kolejnymi pomysłami.

jak zrobic baranka

baranek wielkanocny

wielkanocne prace plastyczne

            Kolejna wersja to mój ulubiony pomysł, czyli baranek ze styropianowej kuli lub jaja. Potrzebujemy cztery krótkie patyki, styropianową kulę, sianko i głowę barana wyciętą z papieru. W kulę wbijamy patyki, następnie smarujemy barana klejem typu wikol i oklejamy sianem, na końcu mocujemy głowę i piękna klimatyczna dekoracja, na przykład na okno czy stół jest już gotowa.

baranek wielkanocny pomysly

baranek wielkanocny

      Baranek wyklejany z wacików na okrągłym talerzyku lub wyciętym kole. Dziecko wykleja talerzyk wacikami, przyklejamy lub mocujemy za pomocą zszywacza dwa sznureczki z wacikowymi kopytkami, a na końcu przyklejmy głowę.

jak zrobic barana wielkanocnego

              Przestrzenny baranek wykonany na rolce od papieru, kubeczku lub miseczce. Podobnie jak przy poprzednim baranie tu również oklejamy tyłów wacikami lub papierowymi kulkami z bibuły. Na końcu powstaje nam przestrzenna forma stojącego barana.

baranek z rolki


Zapraszam na film


5 comments

  1. Alina

    Nasze nie są tak efektowne, ale radości podczas ich wykonywania było bardzo dużo! Córka chciała wszystko robić sama i świetnie przy tym się bawiła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »