fbpx
pisanki baranki do kolorowania kolorowanki jajka do druku wielkanoc prace plastyczne szablony
DIY,  recykling,  twórczość,  zabawy plastyczne

Jak zrobić Baranka?

             Prace plastyczne dla dzieci związane z nadchodzącymi świętami to zawsze ciekawa możliwość wykazania się kreatywnością przy tworzeniu świątecznych dekoracji i wprowadzenia dziecka w symbolikę świąt.  Dziś na tapetę zabieramy baranka i przedstawimy kilka prostych pomysłów na prace plastyczne dla dzieci w różnym wieku. Do zabawy możecie wykorzystać różne przedmioty codziennego użytku.

           Nasza pierwsza propozycja to baranek w wafli ryżowych. Z papieru wycinamy głowę barana i przyklejamy do okrągłego wafla, następnie przyklejmy lub rysujemy oczka oraz rogi. Z wykałaczek robimy nogi, a na końcach mocujemy plastelinowe kopytka. Baranek w takiej wersji może stać, leżeć lub wisieć jako dekoracja. Na końcu postu czeka na Was krótki film na którym pokazujemy jak powstały nasze barany. Więcej naszych plastycznych inspiracji, pomysłów DIY i zabaw dla dzieci zobaczycie na naszym kanele YOU TUBE. Będzie nam miło, jeśli dołączycie i zasubskrybujecie nasze poczynania, aby być na bieżąco z kolejnymi pomysłami.

jak zrobic baranka pisanki baranki do kolorowania kolorowanki jajka do druku wielkanoc prace plastyczne szablony

baranek wielkanocny  pisanki baranki do kolorowania kolorowanki jajka do druku wielkanoc prace plastyczne szablony

wielkanocne prace plastyczne

            Kolejna wersja to mój ulubiony pomysł, czyli baranek ze styropianowej kuli lub jaja. Potrzebujemy cztery krótkie patyki, styropianową kulę, sianko i głowę barana wyciętą z papieru. W kulę wbijamy patyki, następnie smarujemy barana klejem typu wikol i oklejamy sianem, na końcu mocujemy głowę i piękna klimatyczna dekoracja, na przykład na okno czy stół jest już gotowa.

baranek wielkanocny pomysly

baranek wielkanocny pisanki baranki do kolorowania kolorowanki jajka do druku wielkanoc prace plastyczne szablony

      Baranek wyklejany z wacików na okrągłym talerzyku lub wyciętym kole. Dziecko wykleja talerzyk wacikami, przyklejamy lub mocujemy za pomocą zszywacza dwa sznureczki z wacikowymi kopytkami, a na końcu przyklejmy głowę.

jak zrobic barana wielkanocnego pisanki baranki do kolorowania kolorowanki jajka do druku wielkanoc prace plastyczne szablony

              Przestrzenny baranek wykonany na rolce od papieru, kubeczku lub miseczce. Podobnie jak przy poprzednim baranie tu również oklejamy tyłów wacikami lub papierowymi kulkami z bibuły. Na końcu powstaje nam przestrzenna forma stojącego barana.

baranek z rolki pisanki baranki do kolorowania kolorowanki jajka do druku wielkanoc prace plastyczne szablony


Zapraszam na film: ” Jak zrobić baranka “


5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »