fbpx
DIY,  jesień,  MAŁE DZIECI,  recykling,  twórczość,  zabawy plastyczne

Jesienne drzewo 3D z papilotek

           Dziś pomysł na bardzo efektowną zabawę plastyczną zarówno dla przedszkolaków jak i starszych dzieci szkolnych. Przestrzenne drzewo, to nie tylko piękna dekoracja, ale również doskonała zabawa integracyjna.

Do wykonania pracy plastycznej jesienne drzewo potrzebujemy: duży brystol lub karton, papier pakowy, papilotki, farby, pisaki, nożyczki i klej.

co mozna zrobic z papilotek

              Papilotki przecinamy na pół i za pomocą pisaka rysujemy zarys liścia. Jeśli robimy mniejsze drzewko papilotki przecinamy na 4 lub więcej części. W ten sposób już po chwili na naszym stole zrobi się prawdziwie jesienny klimat. Liście możemy podrzucać wspólnie wysoko do góry na chuście i obserwować jak opadają… W innej wersji zabawy rozrzucamy liście na podłodze i dmuchając w nie próbujemy przesuwać jak najszybciej do wyznaczonej linii mety.

liscie z papilotek

     Drzewo formujemy z poskręcanego papieru pakowego i przyklejamy kolejne korzenie, pień i gałęzie do brystolu klejem typu wikol lub termotopliwym.

drzewo 3d

          Teraz czas na pomalowanie drzewa, pracę wykonywałam z grupą 3-4 latków, więc sporym wyzwaniem było pomalowanie tylko przestrzennych fragmentów drzew w taki sposób, aby tło zostało białe 😉

drzewo z papilotek (5)

zajecia plastyczne dla dzieci

Teraz najlepsza zabawa, za pomocą wikolu przyklejamy kolejne papilotkowe liście.

drzewo z papilotek (7)

jesienne prace plastyczne

prace plastyczne dla przedszkolaków

jak zrobic drzewo 3d

co zrobić z papilotek

drzewo jesienne


Efekt końcowy i duma przedszkolaków bezcenna 🙂


jesienne drzewo

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »