fbpx
karty pracy do wylepiania plastelina tecza kolorowanka nauka kolorow praca plastyczna
DIY,  karty pracy,  MAŁE DZIECI,  PLASTELINA,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy plastyczne

Karty pracy do wyklejania plasteliną

         Karty pracy do wyklejania plasteliną, to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci. Działania twórcze, lepienie, ugniatanie, manipulowanie i wyklejanie rozmaitych plastelinowych kolaży daje dzieciom bardzo wiele możliwości. Zaczynając od prostej tęczy, gdzie uczymy się kolorów i liczenia, poprzez bardziej rozbudowane karty pracy jak jesienny liść czy sowa, gdzie możemy używać dowolnych kolorów i technik plastycznych.

           Poniżej przygotowałam dla Wam trzy różne karty pracy, każda o innym stopniu trudności. Szablon w kształcie tęczy świetnie nadaje się nawet dla maluszków 1,5-2 latka, o ile będziecie czuwać przy dziecko w trakcie lepienia plasteliną, aby nie przykleiło jej w innych miejscach lub nie zaczęło jeść.  Ja pierwsze plastelinowe przygody z moimi dziećmi zaczynałam właśnie gdy byli w takim wieku od przyklejania kolorowych kuleczek na kartkę. Taki szablon z pewnością ułatwi zabawy z plasteliną i zachęcie malucha do twórczej pracy.


Kliknij i pobierz szablon karty pracy do wyklejania plasteliną w kształcie tęczy


tecza kolorowanka szablon nauka kolorow do wyklenia plastelina

tecza praca plastyczna zabawy z plastelina kreatywne dzieci

           Kolejny szablon to jesienny liść. Choć może to być również liść w różnych odcieniach zieleni. Tu warto ze starszymi dziećmi porozmawiać o takich tematach jak gama kolorystyczna, ciepłe i zimne kolory oraz pokazać, że mieszając na przykład kolor zielony lub pomarańczowy z białym otrzymamy jaśniejszy odcień plasteliny. Zachęcam do takiego eksperymentowania i łączenia kolorów tworząc różne odcienie.

          Możecie w taki sposób uzyskać ciekawe efekty i kolaże. Wybranymi kolorami wyklejamy liścia i na koniec możemy przyklejoną plastelinę rozetrzeć. Zarys liści robimy za pomocą kredki, ołówka lub wykałaczki.

 


Kliknij i pobierz szablon liścia


karty pracy przedszkole prace plastyczne dzieci kolorowanki

wyklejanie plastelina kreatywne prace plastyczne dzieci w domu przedszkolu

zajecia plastyczne jesien

jesien prace plastyczne

              Ostatnia propozycja jest już znacznie bardziej skomplikowana i pozwala uzyskać różnymi technikami zupełnie odmienne efekty. Dzieci samodzielnie wybierają i łączą kolory przyklejając kulki, paseczki i wzorki. Plastelinę możemy rozcierać i rysować po niej tworząc na tworzonej pracy fakturę.

          To doskonała propozycja dla starszych dzieci. Warto taką pracę robić na sztywnej kartce z bloku technicznego. Z pewnością dzieci zachwycą się efektem końcowym. To świetna alternatywa dla farb i pasteli, choć możecie również łączyć techniki, na przykład używając też kredek, ołówka ,czy farby w połączeniu z plasteliną.


Kliknij i pobierz szablon sowy


sowa szablon

Karty pracy do wyklejania

ciekawe prace plastyczne

ciekawe prace plastyczne


Jeśli lubicie plastelinę zobacz też wpis:

Jak ulepić zwierzątka krok po kroku


figurki z plasteliny


Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla dzieci 6-24m

Zabawy dla dzieci w domu 30 propozycji

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »