fbpx
karty pracy do wylepiania plastelina tecza kolorowanka nauka kolorow praca plastyczna
DIY,  karty pracy,  kreatywny skarbiec,  PLASTELINA,  zabawy plastyczne

Karty pracy do wyklejania plasteliną

         Karty pracy do wyklejania plasteliną, to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci. Działania twórcze, lepienie, ugniatanie, manipulowanie i wyklejanie rozmaitych plastelinowych kolaży daje dzieciom bardzo wiele możliwości. Zaczynając od prostej tęczy, gdzie uczymy się kolorów i liczenia, poprzez bardziej rozbudowane karty pracy jak jesienny liść czy sowa, gdzie możemy używać dowolnych kolorów i technik plastycznych.

           Poniżej przygotowałam dla Wam trzy różne karty pracy, każda o innym stopniu trudności. Szablon w kształcie tęczy świetnie nadaje się nawet dla maluszków 1,5-2 latka, o ile będziecie czuwać przy dziecko w trakcie lepienia plasteliną, aby nie przykleiło jej w innych miejscach lub nie zaczęło jeść.  Ja pierwsze plastelinowe przygody z moimi dziećmi zaczynałam właśnie gdy byli w takim wieku od przyklejania kolorowych kuleczek na kartkę. Taki szablon z pewnością ułatwi zabawy z plasteliną i zachęcie malucha do twórczej pracy.


Kliknij i pobierz szablon karty pracy do wyklejania plasteliną w kształcie tęczy


tecza kolorowanka szablon nauka kolorow do wyklenia plastelina

tecza praca plastyczna zabawy z plastelina kreatywne dzieci

           Kolejny szablon to jesienny liść. Choć może to być również liść w różnych odcieniach zieleni. Tu warto ze starszymi dziećmi porozmawiać o takich tematach jak gama kolorystyczna, ciepłe i zimne kolory oraz pokazać, że mieszając na przykład kolor zielony lub pomarańczowy z białym otrzymamy jaśniejszy odcień plasteliny. Zachęcam do takiego eksperymentowania i łączenia kolorów tworząc różne odcienie.

          Możecie w taki sposób uzyskać ciekawe efekty i kolaże. Wybranymi kolorami wyklejamy liścia i na koniec możemy przyklejoną plastelinę rozetrzeć. Zarys liści robimy za pomocą kredki, ołówka lub wykałaczki.

 


Kliknij i pobierz szablon liścia


karty pracy przedszkole prace plastyczne dzieci kolorowanki

wyklejanie plastelina kreatywne prace plastyczne dzieci w domu przedszkolu

zajecia plastyczne jesien

jesien prace plastyczne

              Ostatnia propozycja jest już znacznie bardziej skomplikowana i pozwala uzyskać różnymi technikami zupełnie odmienne efekty. Dzieci samodzielnie wybierają i łączą kolory przyklejając kulki, paseczki i wzorki. Plastelinę możemy rozcierać i rysować po niej tworząc na tworzonej pracy fakturę.

          To doskonała propozycja dla starszych dzieci. Warto taką pracę robić na sztywnej kartce z bloku technicznego. Z pewnością dzieci zachwycą się efektem końcowym. To świetna alternatywa dla farb i pasteli, choć możecie również łączyć techniki, na przykład używając też kredek, ołówka ,czy farby w połączeniu z plasteliną.


Kliknij i pobierz szablon sowy


sowa szablon

Karty pracy do wyklejania

ciekawe prace plastyczne

ciekawe prace plastyczne


Jeśli lubicie plastelinę zobacz też wpis:

Jak ulepić zwierzątka krok po kroku


figurki z plasteliny


Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla dzieci 6-24m

Zabawy dla dzieci w domu 30 propozycji

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »