fbpx
slimaki z lisci
DIY,  Mała motoryka,  recykling,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy plastyczne

Ślimaki z liści i plasteliny

           Ślimaki z liści to kolejny niebanalny pomysł na zabawę z dzieckiem. Jesień i kolory, które pojawiają się na drzewach nastrajają nas do twórczej pracy. Natura potrafi tak pięknie inspirować, że warto jej elementy wykorzystywać w pracach plastycznych. Dziś prosty pomysł na połączenie kolorowych liści z plasteliną. Zobaczcie na naszym filmie jak krok po korku zrobić liściaste ślimaki.

           Do wykonania ślimaka potrzebujecie: plastelinę, kolorowe świeże liście, klej i ewentualnie kreatywne oczka, ale można też ulepić je z plasteliny.

          Z kolorowych liści zwijamy paseczki szerokości około 1cm, możecie to dokładnie zobaczyć na naszym filmie poniżej.  Pierwszy liść nawijamy dla ułatwienia na wykałaczkę, a kolejne dokładamy jeden na drugi zwijając je w rulonik. Na każdy rulonik potrzeba około 5-6 liści, aby powstała średniej wielkości skorupa ślimaka.  Ostatni liść przyklejamy klejem, aby całość trzymała się razem.

          Następnie lepimy z plasteliny naszego ślimaka, doklejmy oczka i mocujemy, wytworzony przez nas wcześniej, liściasty domek. Wykonanie ślimaka trwa naprawdę krótko, a efekt końcowy jest klimatyczny i uroczy. Jeśli zostanie Wam trochę plasteliny zobaczcie nasze inne plastelinowe inspiracje tu: Jak ulepić zwierzątka z plasteliny krok po kroku.

co mozna zrobic z lisci

slimaki z lisci


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »