fbpx
drzewko praca plastyczna
DIY,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Drzewko praca przestrzenna 3D

              Drzewko praca przestrzenna z efektem 3D z pewnością pięknie ozdobi każde wnętrze stwarzając wyjątkowy jesienny klimat. Praca jest dosyć łatwa w wykonaniu, a wszystko pokazuję krok po kroku na krótkim filmie. Od Was tylko zależny w jakich kolorach i jakiej wielkości stworzycie drzewko.

          Do wykonania drzewka potrzebujecie: gruby patyk lub pieniek na podstawę ewentualnie rolkę od papieru lub plastikowy kubeczek, kilka arkuszy kolorowej bibuły, gumkę, nożyczki.

         Na podstawę naszych drzewek wykorzystaliśmy kawałki pociętej gałęzi drzewa, ale równie dobrze sprawdzą się plastikowe kubeczki lub pomalowane rolki od papieru.  Na stworzenie średniej wielkości korony drzewa potrzebne nam będzie około 7 arkuszy kolorowej bibuły o wymiarach około 25x40cm. To są tylko szacunkowe wymiary i spokojnie możecie zrobić mniejsze lub większe arkusze.

          Wszystkie wybrane kolory arkuszy najlepiej w podobnej gamie kolorystycznej składamy w harmonijkę, a następnie na środku zakładamy gumkę, która będzie trzymała całość, jak również będzie służyła za mocowanie naszej papierowy korony drzewa. Teraz naszym zadaniem jest delikatnie rozłożenie każdej warstwy papieru tak, aby powstała nam kulista forma. Każdy etap pracy pokazuję dokładnie na filmie poniżej.

          Już po chwili nasza dekoracja będzie gotowa. Teraz już tylko za pomocą gumki mocujemy papierową koronę do pieńka. Można wspólnie z dziećmi stworzyć w grupie przedszkolnej lub szkolnej cały jesienny las. Już nie mogę się doczekać waszych efektów. Przy okazji dziękuję, za wszystkie zdjęcia, które otrzymuje od Was na naszym Facebooku, to szalenie miłe widzieć jak wspólnie tworzycie. 🙂

drzewko praca plastyczna 3d

 

 


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »