fbpx
mała motoryka zabawy
DIY,  gry,  integracja sensoryczna,  MAŁE DZIECI,  pomoce edukacyjne,  poznajemy kolory,  zabawy dla 2-3 latków

Zabawki DIY – dziurawa wieża

            Z rolek można zrobić mnóstw ciekawych prac plastycznych na przykład zbudować most, tunel lub wielki kulodrom. Dziś chcę Wam pokazać, że z rolki można wykonać również ciekawą terapeutyczną zabawkę, która z pewnością zainteresuje każdego kilkulatka.

             Zabawki DIY mają dużo zalet i niewiele kosztują. A najlepsze w nich jest to,  że nawet gdy się znudzą to można się ich pozbyć z domu bez wyrzutów sumienia lub przerobić na kolejny ciekawy projekt. Tym razem do stworzenia nowej zabawki nazwanej przez Michałka dziurawa wieża użyłam dużej sztywnej kartonowej rolki. Za pomocą śrubokrętu zrobiłam w rolce kilkanaście dziur na wylot. Do zabawy przygotowałam zestaw kolorowych drewnianych kredek.

                Zabawa polega na umieszczeniu wszystkich kredek w dziurawej wieży. Dodatkowo możemy wykonywać to zadanie na czas, lub oznaczyć otwory odpowiednimi kolorami kredek. W ten sposób maluch dopasowuje kredki nie tylko do otworów, ale również do odpowiednio pasujących kolorów.  W trakcie takiej aktywności dziecko uczy się skupienia uwagi, koncentracji na zadaniu, trenuje małą motorykę czyli sprawność dłoni i palców. Niewątpliwie zaletą naszej zabawki jest również trening prawidłowego uchwytu kredki. Efekt zabawy doskonale widać na naszym filmie na końcu postu. Jeśli nasza propozycja spodobała się Wam śmiało możecie udostępniać innym rodzicom i dołączyć do subskrybentów naszego kanału You Tube.

mala motoryka (7)

zabawki DIY

mala motoryka (3)

mala motoryka

jak trzymac kredke

kreatywne zabawy

co można zrobić z rolki

zabawki z kartonu


Zapraszam na film

oraz do subskrybowania naszego kanału You Tube


3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »