fbpx
gry,  nauka angielskiego,  Polecamy

Reach For The Skies- gra edukacyjna

           Planszówki to nasz ulubiony sposób na rodzinne spędzanie czasu zaraz po aktywnych zabawach na powietrzu. Jednak nie zawsze jest czas, aby spędzać go razem. Natłok obowiązków i praca sprawia, że wyszukujemy ciekawych alternatyw na zagospodarowanie wolnego czasu dla naszych dzieci.

blogi parentingowe

            Starszy syn bardzo lubi czytać komiksy, budować z lego i co raz częściej sięga po gry i aplikacje na urządzenia mobilne. My staramy się wyszukiwać takie, które coś wnoszą, uczą i rozwijają myślenie. Dlatego dziś proponujemy Wam ciekawą grę edukacyjną dla dzieci szkolnych do pobrania na smartfony.

           Reach For The Skies to edukacyjna gra mobilna, która łączy w sobie wartką podniebną akcję z ciekawymi quizami edukacyjnymi. Zadaniem dziecka czy też dorosłego gracza jest przemierzanie licznych krain przy pomocy podniebnych pojazdów: balonów, zeppelinów oraz aeroplanów. Podczas lotu trzeba uważać na liczne przeszkody starając się minąć je bez uszczerbku na naszym pojeździe. Po drodze zbieramy monety oraz odpowiadamy na pytania z wybranej przez nas dziedziny. Dzięki temu utrzymujemy odpowiednią ilość paliwa, co pozwala przechodzić nam na kolejne poziomy gry.

             Autorzy Reach For The Skies doskonale połączyli dobrą zabawę z ćwiczeniem spostrzegawczości i edukacyjnym quizem. Dzięki temu nie ,,stukamy” bezmyślnie w ekran dotykowy, ale realnie trenujemy nasz umysł, co jak sami spróbujecie nie jest takie proste. Osobiście muszę przyznać, że Adaś zdecydowanie lepiej radzi sobie w podniebnych lotach niż ja:-)

Reach For The Skies gra edukacyjna

aplikacje dla dzieci (9)

aplikacje dla dzieci (13)

fajne gry dla dzieci

          Jest to też świetna rozrywka dla wszystkich, którzy poza myśleniem chcą potrenować zręczność, szybkość i czas reakcji. Zarówno dzieci, młodzież i dorośli nieraz będą zaskoczeni nadlatującymi pytaniami. Czasu na wybranie odpowiedzi jest niewiele, więc przyda się bystry umysł. Nam bardzo spodobały się pytania z flagami różnych państw oraz z matematyki.

            Interaktywny quiz rozgrywający się podczas podniebnych lotów to zbiór ponad 2 tysięcy pytań z zakresu geografii, przyrody i wiedzy o człowieku oraz matematyki. Przygotowane pytania sprawdzają wiedzę na różnych poziomach zaawansowania – od zupełnie podstawowego, po poziom maturalny.

moje dzieci kreatywnie

aplikacje dla dzieci (6)

aplikacje dla dzieci (8)

            Każda z krain w Reach For The Skies składa się z 20 misji, które stopniowo przechodzimy odpowiadając poprawnie na quizowe pytania. Środki podniebnego transportu różnią się poziomem trudności: balony są skierowane do początkujących graczy, ja nie jestem wybitnym graczem i tylko na tym poziomie daję sobie radę. Adaś doskonale radzi sobie z zeppelinami oraz aeroplanami kupując za zebrane podczas gry monety coraz to lepsze modele.

fajne gry na tablet dla dzieci

jakie gry dla dzieci

gry na smartfony dla dzieci

               Gra dostępna jest w 2 wersjach językowych: polskim, a także angielskim, co pozwala na poznanie nowych zwrotów i słów w języku obcym.

               Gra „Reach For The Skies” dostępna jest w sklepach Google Play, AppStore oraz Windows Store w modelu Freemium. Jest to już trzecia gra studia SteamBytes, które od 2014 roku tworzy rozwijające gry mobilne.

 


Grę można pobrać za darmo ze sklepu: App Store , Google Play, i Windows Store.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »