fbpx
gry,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  poznajemy kształty,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy logopedyczne

Magiczne Pudełko

Fantastyczna odkrywcza zabawa dla dzieci od kilku miesięcy do kilku lat.


Nasza zabawa rozpoczęła się od przygotowania z kartonu magicznego pudełka. Wspólnie z grupą przedszkolaków pomalowałam kartonowe pudełko, wycięłam jeden otwór na górze i już po chwili mogliśmy rozpocząć zabawę.

Wrzuciłam do środka przedmioty zróżnicowane kształtem, wielkością i strukturą, tak aby dzieci mogły po dotyku odgadywać co trzymają w ręce. Po włożeniu ręki do pudełka, losujemy jeden przedmiot i głośno nazywamy go, rozpoznając tylko poprzez dotyk. Następnie wyciągamy zagadkowy przedmiot z pudełka i sprawdzamy, czy odpowiedź była prawidłowa. Zabawa dostarcza niezwykłych emocji radości, ciekawości, śmiechu i dumy z odgadniętych prawidłowo przedmiotów.

 

Dodatkowo możemy wykorzystać zabawę do ćwiczeń logopedycznych , wrzucając do środka przedmioty, których wymawianie trenujemy z dzieckiem np: muszelka, nożyczki, korale itp.

 

 

Przed umieszczeniem tajemniczych przedmiotów w pudełku lub już po zabawie, możemy wszystkie przedmioty ułożyć obok siebie i omówić dokładnie czym się różnią i w jaki sposób możemy poprzez dotyk nauczyć się rozpoznawania ich.

 

 

 

Zabawa w wersji dla dzieci od około 12 miesiąca polega na wyciąganiu kolejnych przedmiotów z pudełka i nazywaniu ich. Dla małego dziecka nurkowanie ręką w pudełku i wyciąganie niezwykłych  różności jest bardzo atrakcyjną zabawą i przy okazji rozwija mowę:-)
Przetestowałam na grupie dzieci 12-24m podczas kreatywnych warsztatów i zdecydowanie polecam.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »