fbpx

Symetryczna zabawa dla dzieci

5 komentarzy

gry integracja sensoryczna MAŁE DZIECI Montessori rozwijamy ZMYSŁY zabawy dla 2-3 latków zabawy logiczne
zabawy dla dzieci

            Bardzo prosta zabawa zarówno dla najmłodszych jak również starszych dzieci, bo w łatwy sposób możesz modyfikować stopień trudności. Na każdym etapie możesz dostosować  zabawę do własnych potrzeb. Taka aktywność świetnie stymuluje rozwój dziecka, analizę i syntezę wzrokową oraz uczy planowania i odtwarzania.

         Do zabawy wystarczy kartka przedzielona na pół oraz różne przedmioty, które macie w domu w parach (po 2 szt np. łyżeczki, klocki, autka itp.). Zabawa polega na układaniu przedmiotów wzdłuż osi symetrii lub inaczej w odbiciu lustrzanym. Warto dziecku przy okazji takiej zabawy pokazać jak ułożone przedmioty wyglądają w lustrzanym odbiciu. Dla młodszych dzieci układamy początkowo po 3-4 przedmioty i odtwarzamy ten sam wzór z drugiej strony. Starszym dzieciom stopniowo zwiększmy liczbę przedmiotów, lub wykorzystujemy do zabawy kolorowe figury geometryczne.

           Na końcu czeka na was film, a mi sprawicie ogromną przyjemność, jeśli dołączycie do grona moich subskrybentów na You Tube. Jest tam z każdym tygodniem więcej inspirujących zabaw i pomysłów DIY przedstawionych na krótkich i treściwych filmach.

symetria dla dzieci

Symetryczna zabawa dla dzieci

zabawy matematyczne dla dzieci

moje dzieci kreatywnie

zabawy dla 3-4 latków

pomysly na zabawy z dzieckiem

          Co ciekawe ja swoje układy dla Michałka układałam bardziej wzdłuż wyznaczonej linii symetrii, a Michał myślał bardziej otwarcie wykorzystując całą przestrzeń swojej połowy kartki… Gdy już rozplanował przedmioty, ja odtwarzałam ten sam układ z drugiej strony. Michał był z siebie dumny, a przy okazji zabawy mógł się wykazać własną inwencją. Dzięki zamianie ról nie tylko odtwarzał nasze symetryczne układy, ale również uczył się samodzielnego planowania przestrzennego.

symetria zabawa


Zapraszam na film

Jeśli lubisz takie zabawy koniecznie subskrybuj nasz kanał  You Tube.


5 comments

      1. Okiem Alexa

        Dziękuje! Tak mi się wydawało, że już je kiedyś widziałam ale nie mogłam skojarzyć. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »