fbpx
gry,  moje przemyślenia,  Polecamy,  pomoce edukacyjne

Jak wykorzystać nowe technologie do nauki?

              Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób z pożytkiem dla dziecka pozwolić mu pobawić się na smartfonie lub tablecie? Wybór oraz dostępność różnych aplikacji dla dzieci jest co raz większy, ale sztuką jest wybrać takie programy i gry, które będą bezpieczne i rozwojowe dla naszych pociech.

               Naukę i rozwój umiejętności poznawczych u dzieci oprócz kreatywnych zabaw, czytania książek oraz różnych ćwiczeń praktycznych, można kształtować również w oparciu o interesujące aplikacje na smartfony i tablety. Jedną z ciekawszych i bezpiecznych propozycji dla najmłodszych pociech jest z całą pewnością aplikacja  Learning Time with Timmy 2, kontynuacja znanej i cenionej na całym świecie aplikacji Learning Time with Timmy 1.

                 Oferuje ona wyjątkową możliwość, aby dziecko w sposób interaktywny miało okazję ,,uczestniczyć” w poznawaniu języka angielskiego wraz ze swoim ulubionym bohaterem Timmym oraz osłuchało się z wymową poszczególnych angielskich słówek. Aplikacja jest oparta na bardzo lubianej bajce animowanej dla najmłodszych Timmy Time.

British council 2

            Rezolutny baranek Timmy jest energicznym przedszkolakiem, który w każdym z odcinków wspólnie ze swoimi przyjaciółmi pokazuje różne problemy i możliwość ich rozwiązania. W bajce w bardzo przejrzysty sposób pokazane są emocje towarzyszące w dorosłym życiu, np. raz ktoś się złości, raz płacze, innym razem uczy się współpracy. Dziecko może zaobserwować jak można się zachować, aby na twarzy bohatera pojawił się uśmiech. Animacja z barankiem Timmy pozbawiona jest agresji i przemocy. Dziecko obserwując przygody baranka Timmy i jego przyjaciół może się nauczyć, że wspólnie można osiągnąć znacznie więcej, że jest weselej i wszystko się udaje, że pomaganie innym sprawia przyjemność, a na przyjaciół zawsze można liczyć.

              Tak pozytywny odbiór bajki stworzonej dla najmłodszych został mądrze wykorzystany do stworzenia edukacyjnej aplikacji do nauki języka angielskiego. Learning Time with Timmy 2 to już druga aplikacja stworzona przez British Council we współpracy z Aardman, w celu zachęcenia dzieci do nauki angielskiego jako języka obcego.

              W drugiej wersji aplikacji, dzieci mają szansę dołączyć do baranka Timmy’ego i jego przyjaciół z przedszkola, na czas pełen zabawy i gier przygotowanych specjalnie do pierwszego spotkania z językiem angielskim. Barwne i animowane postacie zachęcają dzieci do gry, poprawiając ich zdolność do koncentracji oraz angażując w kolejne anglojęzyczne zadania. Dzieci podczas zabawy uczą się segregowania i klasyfikowania.

Jak wykorzystać nowe technologie do nauki

Time with Timmy

             Aplikacji Learning Time with Timmy jest zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci słuchały i ćwiczyły nowo poznane słowa. W stosunku do pierwszej wersji, aplikacja ma rozwinięty system nagród – po ukończeniu sekcji w grze, dziecko może obejrzeć wideo i otrzymuje naklejki jako nagrodę. Mając taką zachętę, dzieci z przyjemnością wracają do aplikacji, dzięki czemu mogą poznać więcej angielskich słów i odblokować więcej nagród, mając przy tym dużo satysfakcji i zabawy.

British council

Jak wykorzystać nowe technologie do nauki?

               Jako rodzice możemy być spokojni, że nasze pociechy znajdują się w bezpiecznych rękach, gdyż Learning Time with Timmy 2 nie zawiera żadnych zakupów w aplikacji ani reklam. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą dać dzieciom ekscytujące i bezpieczne zajęcie, które zachęci je do nauki języka angielskiego i pomoże w rozwijaniu podstawowych umiejętności.

              Aplikacja Learning Time with Timmy 2 jest dostępna od 7 kwietnia tego roku na wszystkie urządzenia mobilne w Apple store, Google Play i Amazon w cenie około 15 zł.


Pobierz Aplikację


7

               Moi chłopcy wciągnęli się z wielką radością w zabawę z Timmym, a nagrody w postaci naklejek i krótkich filmików za kolejne dobrze wykonana zadania tylko ich zachęcały do dalszej edukacji. Raz jeden, raz drugi wykonywali kolejne zadani osłuchując się z nowymi słowami. To co bardzo mi się spodobało w tej aplikacji, to możliwość wyłączenia muzyki, dzięki czemu można słuchać tylko lektora wydającego miłym głosem kolejne polecania.

              Dziecko doskonale osłuchuje się z wymawianymi podczas gry nazwami owoców, liczebników i innymi dostosowanymi do wieku dziecka słówkami. Taka forma nauki, to z pewnością doskonałe uzupełnienie kreatywnych zabaw i możliwość bezpiecznego wprowadzenia dziecka we współczesne technologie.

nowe technologie


Przy okazji zapraszam Was do zabawy plastycznej i na konkurs:


KONKURS

 

Zasady konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest blog mojedziecikreatywnie.pl, a partnerem konkursu i fundatorem nagród British Council.
 2. Konkurs trwa od 13.04.2016r.  do 19.04.2016r.  do godz 23.59.
 3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  w dniu 20.04.2016r. na blogu mojedziecikreatywnie.pl w poście konkursowym.
 4. Wykonaj wspólnie z dzieckiem pracę plastyczną przedstawiającą baranka TIMMY. Technika i format pracy dowolny. Zdjęcie baranka prześlij na adres mailowy ewaarts@wp.pl z dopiskiem: konkurs z barankiem Timmy.
 5. W mailu podaj imię i wiek dziecka oraz zgodę na publikację zdjęcia konkursowego na blogu mojedziecikreatywnie.pl
 6. Trzy najciekawsze prace plastyczne otrzymają maskotki baranka Timmy, a zwycięzca dodatkowo otrzyma bezpłatny dostęp do aplikacji Learning Time with Timmy 2.

 

 Wyniki konkursu:

 

Napłynęło dużo różnorodnych prac i pomysłów na wykonanie baranka Timmy, wybór jak zawsze w takich konkursach był bardzo trudny, ale niezwykle pomocni byli Adaś z Michałkiem 🙂

Wszystkim bardzo dziękuję za udział i piękne prace, a trzech autorów  wybranych i przedstawionych poniżej baranków bardzo proszę o kontakt mailowy z podaniem adresu do wysyłki nagrody.

Pierwsze miejsce Timmy na polance wykonany przez 5 letnią Zuzię.

jak zrobic baranka

Kolejny wyróżniony to Timmy zbudowany przez całą rodzinkę z klocków:

praca nad nim trwała 2 dni, po czym nastąpiła dewastacja przez 16 miesięczną córkę i odbudowa przez główną konstruktorkę, czyli kolejne 1,5 dnia.

Twórczy skład:

– Dagmara, lat 5,5 tworzyła

– Kasia, 16 miesięcy – psuła

– mama – wnioskowała o uśmiech dla Timmiego, wniosek nie przeszedł, dodatkowa rola: fotograf bardzo początkujący

– tata – wnioskował o znaczące pomniejszenie uszu, wniosek przeszedł

W kategorii najbardziej przerażający Timmy przedstawiamy Kędziowego Timmiego 🙂

 

budowle z klocków

Baranek Timmy wykonany przez 5 letnią Dominikę.

baranek timmy

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Ewa, Adaś i Michałek:-)

4 komentarze

 • Ala

  A mogłabyś zrobić wpis z innymi aplikacjami na tableta, które polecasz dla dzieci? Będę bardzo wdzięczna 🙂 A blog świetny – często korzystamy z pomysłów na doświadczenia 🙂

  • ewawojtan

   Ala pomyślę o tym, musiałabym zrobić rozeznanie wśród czytelników, sama posprawdzać i dopiero takie zestawienie zrobić, ale temat dobry zapodałaś 🙂

 • sinbu

  To ja w tym miejscu polecę jedną aplikację dla dzieci, która moim zdaniem jest super! Nazywa się Tabletowe Przedszkole i nie dość, że zawiera zadania, które się różnią trudnością w zależności od wieku dziecka, to jeszcze pozwalają rodzicowi kontrolować czas spędzany przez dzieci przed tabletem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »