fbpx
zabawy sylabowe
czytanie sylabowe,  gry,  zabawy logopedyczne

Sylabowe zabawy

                   Sylabowe zabawy, to według mnie najlepszy sposób na szybką naukę czytania ze zrozumieniem. Adaś  zdecydowanie preferuje naukę przez zabawę niż siedzenie z książką. Dlatego co jakiś czas wymyślam kolejne propozycje na przyswojenie sylab i łączeni ich w wyrazy i zdania. Poznajcie nasze dwie najnowsze propozycje może i Wam przypadną do gustu.

 SYLABOWE TALERZE      i        WĄŻ SYLABOWY

 

            Do gry w talerze użyliśmy jednorazowych plastikowych talerzy. Podzieliłam je na sześć pól i na każdym napisałam sylaby oraz ilość oczek z kostki do gry. Przygotowałam tak pięć talerzy, czarne podziałki pisałam markerem, a czerwone sylaby pisakiem suchościeralnym. Dzięki temu za jakiś czas po opanowaniu napisanych sylab można je zmazać i zmienić na inne aby ponownie cieszyć się grą.
czytanie sylabowe
           Adasiowi zabawa bardzo się podoba, rzucamy na przemian kostką na dowolny talerz lub w kolejności, następnie czytamy tą sylabę na którą wypadła liczba oczek na danym talerzu. Po przeczytaniu notujemy rzuconą liczbę oczek na kartce jako punkty, wygrywa ten kto zdobędzie więcej punków. Zabawa oprócz nauki czytania sylab, uczy wygrywania i przegrywania co nie jest łatwe dla mojego dziecka:-) Przy okazji notowania wyników utrwalamy cyferki, a potem dodajemy je sumując na kartkach lub na kalkulatorze. Poniżej możecie zobaczyć nasz filmik z nauki czytania z talerzami.
sylabowe zabawy

 

          Wąż sylabowy wymyśliliśmy na podstawie gry logopedycznej, którą Adaś dostał od logopedy do ćwiczeń wymowy. Po narysowaniu węża napisaliśmy w wolnych przestrzeniach sylaby w planie mamy jeszcze zrobienie podobnej gry ŚLIMAK SYLABOWY 🙂 zasady proste pionki na stracie, rzucamy na przemian kostką, tam gdzie stanie pionek czytamy sylabę wygrywa ten kto pierwszy dojdzie do mety. Grę można dowolnie modyfikować, pisać sylaby, wyrazy, cyfry, zadania matematyczne lub przy nauce angielskiego słówka po polsku lub angielsku z poleceniem przetłumaczenia itp.

 

sylabowe zabawy

Zapraszam na film


3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »