fbpx

Sensoryczna ścieżka zabawa dla dzieci

11 komentarzy

integracja sensoryczna MAŁE DZIECI rozwijamy ZMYSŁY Zabawy dla DZIECI 6-24m zabawy logiczne Zabawy ruchowe

               Sensoryczna ścieżka, to bardzo fajna zabawa, która z pewnością zainteresuje każdego malucha. Ścieżka z rękawiczek wypełnionych ziarnami, wspaniale rozwija zmysł dotyku i dostarcza wielu ciekawych doznań, zobacz jakie zabawy można stworzyć z wykorzystaniem sensorycznych łapek.

              Do lateksowych cienkich rękawiczek nasypałam groch, fasolę, mąkę ziemniaczaną, sól, siemię lniane i ryż. Dobrze jest, przed związaniem napełnionej rękawiczki sznurkiem, zostawić trochę powietrza w środku. Dzięki temu podczas zabawy można robić balony, gdy ściśniemy mocno rękawiczkę. Synkowi bardzo się podobało, dotykał każdą rękawiczkę z zaciekawieniem, oglądał zawartość, przesypywał z palca do palca, bujał rękawiczką trzymając za sznureczek, podrzucał i łapał. Starszy synek z zamkniętymi oczami odgadywał po dotyku co jest ukryte w której łapce. Podobną inspirację na zabawę znalazłam również na blogu Kreatywny Maks.

 

 

 

 

integracja sensoryczna

 

integracja sensoryczna

 

 

 

       Można również użyć rękawiczek winylowych, są mocniejsze i bardziej przezroczyste. Zabawa jest na tyle kreatywna i innowacyjna, że świetnie sprawdza się również w grupie dzieci, podczas różnych ćwiczeń i zabaw ruchowych. Dzieci próbują iść z rękawiczką na głowie w taki sposób, aby nie spadła. Podrzucamy rękawiczkę jak najwyżej i próbujemy ją złapać. Idziemy stopami po rękawiczkach tak, aby nie dotykać dywanu.

sensoryczne rękwiczki

 

sensoryczne zabawy

 

zabawy dla dzieci

 

 

sensoryczna sciezka

 

sensoryczna ścieżka

 Zabawa na warsztatach

warsztaty kreatywne

 

sensoryczna ścieżka

 

11 comments

  1. ewawojtan Post author

    My też już z woreczkami robiliśmy ale w rękawiczkach bardziej nam się spodobała zabawa:-) szczególnie dla młodszych dzieci:-)

  2. Aneczka

    Bombowy pomysł!!!! A ja się tyle razy głowiłam, co tu zrobić, żeby uczniowie nie rozsypywali mnie na dywanie dotykanych ziaren. A rozwiązanie było takie proste 🙂 Uwielbiam Twoje pomysły!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »