fbpx

Piłka wodna DIY

7 komentarzy

integracja sensoryczna MAŁE DZIECI Poznajemy świat rozwijamy ZMYSŁY Zabawy ruchowe
             Zabawy sensoryczne są dla dzieci bardzo atrakcyjne, przyjemne i rozwojowe. Poznawanie świata zmysłami, dotykiem, wzrokiem bardzo fajnie stymuluje nawet najmniejsze bobasy.

          Do zrobienia piłki sensorycznej potrzebna jest przezroczysta dmuchana piłka plażowa, lub ewentualnie koło do pływania. Aby wykonać zabawkę, trzeba piłkę delikatnie naciąć, wrzucić do środka rożne kolorowe przedmioty, druciki kreatywne, kołki, koraliki, wstążeczki, słomki, klamerki, nakrętki, ewentualnie brokat. Dzięki tak różnorodnej zawartości dziecko będzie miało więcej doznań poznawczych.
           Następnie wlewamy do środka wodę. Jeśli dodamy brokat warto również dolać około trzech łyżek gliceryny. Dzięki temu zagęścimy wodę i spowodujemy dłuższe unoszenie się drobinek brokatu w wodzie.  Osuszamy i odtłuszczamy powierzchnię piłki przy nacięciu i zaklejamy najlepiej łatką i klejem specjalistycznym lub tak jak ja bardzo dobrą grubą taśmą przezroczystą lub montażową.
piłka sensoryczna
Wycinamy otwór, wkładamy różne przedmioty, wlewamy wodę, zaklejamy i gotowe.

 

 

 

            Wariantów zabawy jest kilka nalewamy trochę wody bez powietrza i wtedy bawimy się dotykając piłkę, zgniatając ją, obserwując jak przedmioty się zachowują, przelewają, przesuwają itp. Można też taką piłkę wziąć ze sobą do wanny i jest również bardzo fajna zabawa.

          Kolejna opcja to dolać trochę wody, a w resztę wolnej przestrzeni w piłce nadmuchać powietrza, wtedy piłkę można kulać, toczyć , kłaść się na nią jeśli dziecko jest małe i również obserwować co się dzieje w środku.

Zobacz jakie to proste


 

piłka wodna

 

przezroczysta pilka

 

piłka wodna diy

 

 

moje dzieci kreatywnie

 

pilka sensoryczna dla dzieci

 

kreatywnie w domu

 

mama w domu

 

pilka wodna

7 comments

  1. Małgorzata J

    Znów świetny pomysł 😉 Tylko ja bym się nie odważyła dać do zabawy piłkę wypełnioną wodą poza łazienką. Ba! wanną! 😉 Mój Wojtuś zaraz znalazłby wentyl 😉

  2. ewawojtan Post author

    w samej wannie też super zabawa, czasem robimy też takie napełniane wodą balony lub rękawiczki lateksowe ale to nie to co duża przezroczysta wypełniona ciekawymi rzeczami i wodą piłka:-)

  3. ewawojtan Post author

    myślę, że jak najbardziej jeśli ma Pani przezroczysty mocny worek to do dzieła:-)Do takiego worka można również wrzucić oprócz przedmiotów, np. zgęstniałą kolorową galaretkę, dziecko będzie się fajnie bawić i rozdziobywać ją przez worek:-)tylko wtedy nie lejemy wody:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »