fbpx
nauka angielskiego,  pomoce edukacyjne,  poznajemy cyferki,  poznajemy kolory,  poznajemy kształty

Nauka angielskiego w zabawie

          Każda nauka w formie zabawy jest przyswajana przez dziecko bardzo pozytywnie i długo zostaje w pamięci. Oprócz zabaw z nauką czytania czy liczenia warto też zadbać o naukę angielskiego. Im szybciej i bardziej atrakcyjnie wprowadzimy pierwsze zabawy językowe, tym łatwiej i bardziej naturalnie nasz maluch przyswoi sobie nowe słówka i osłucha się z językiem obcym.

                 Nie od dziś wiadomo, że najlepiej języki obce opanowują dzieci dwujęzyczne, bo osłuchują się z nowymi słowami od urodzenia. Dziś przedstawię Wam kilka propozycji ciekawych zabaw na naukę kolorów, liczebników, dni tygodnia, części twarzy i wielu innych angielskich słówek. Zachęcam Was również do pobrania gotowych plików do wydruku i wspólnej zabawy.

              Kolorowe koło, klamerki i pierwsza propozycja dla najmłodszych gotowa. Głośno wypowiadamy dany kolor przykładowo -red, a dziecko odszukuje czerwoną klamerkę i przypina do czerwonego pola. Oprócz nauki kolorów po angielsku, uczymy malucha spostrzegawczości i trenujemy małą motorykę.

nauka angielskiego (2)

              Kolejny świetny sposób nauki to wykorzystanie tablicy korkowej, pinesek i gumek recepturek. Dziecko łączy za pomocą gumek pasujące do siebie zestawienia wyrazów, kolorów lub nowe słowa.  W podobny sposób można przygotować również inne kategorie tematyczne.


Pobierz szablony do nauki kolorów, dni tygodnia, osób i liczebników.


nauka angielskiego (3)

nauka angielskiego (8)

nauka angielskiego (6)

nauka angielskiego (7)

       Tablica Geoboard pozwoli na chwilę zabawy, trening małej motoryki, a przy okazji powtórzenie wszystkich figur w języku angielskim. Do tej zabawy również możecie pobrać gotowe szablony z figurami.

nauka angielskiego (9)


Pobierz figury geometryczne do wydruku


figury geometryczne

                   Nazwy owoców można trenować podczas kolorowania, przy okazji powtarzając nazwy kolorów i cyfr. Na blogu możecie pobrać szablon z owocami. Numerujemy wszystkie owoce od 1-10. Następnie jedna osoba mówi: -number one is red, a druga osoba koloruje owoc z numerem 1 na czerwono. Następnie znowu wydajemy komendę przykładowo:  -number two is blue. Druga osoba koloruje owoc numer 2 na niebiesko itd. Po pokolorowaniu wszystkich owoców wychodzi nam zabawna ilustracja z owocami pokolorowanymi często na zwariowane kolory, inne niż w rzeczywistości. Ta zabawna gra słowna uczy kolorów, rozpoznawania owoców i numeracji. Kolejny sposób dla starszych dzieci, to łączenie podpisów z odpowiadającymi im owocami.


Pobierz szablon owoców i warzyw do wydruku


nauka angielskiego (10)

nauka angielskiego (11)

          Nauka części twarzy po polsku lub angielsku, zabawa plastyczna, wycinanie i przyklejanie w jednym. Dziecko wycina z wydrukowanego szablonu poszczególne części twarzy, a następnie nazywając je lub podpisując przykleja w odpowiednie miejsca. Całość możemy pokolorować.


Pobierz szablon Twarzy


darmowe pliki do wydruku

szablon głowy

Jeśli macie swoje ciekawe pomysły na oswojenie się z językiem obcym śmiało piszcie w komentarzach, z pewnością warto żeby skorzystało z nich więcej osób.

 

 

 

 

2 komentarze

  • Okiem Alexa

    Alex poleca memory wszelkiego rodzaju. Sam swego czasu wycinał z brystolu równe kwadraty i przyklejał do nich zwierzaki i słowa. Oprócz tego własnoręcznie wykonane gry planszowe (szczególnie długo w użyciu była taka gdzie na obrazkach były zwykłe codzienne czynności i stając na dane pole trzeba było wymyślić zdanie z daną czynnością)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »